Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nestlé prodá za deset miliard franků divizi péče o pleť

Nestlé prodá za deset miliard franků divizi péče o pleť

16.05.2019 11:04
Autor: ČTK

Švýcarský potravinářský kolos Nestlé prodá divizi péče o pleť. Exkluzivní jednání vede s konsorciem v čele s investičními společnostmi EQT Partners a ADIA (Abu Dhabi Investment Authority). Hodnota transakce činí 10,2 miliardy švýcarských franků (233 miliard Kč), což jí staví mezi největší letošní transakce v Evropě. Jde také o největší prodej majetku v rámci skupiny Nestlé za více než deset let, uvedla agentura Bloomberg.

Šéf společnosti Mark Schneider nabídl divizi k prodeji loni v září v rámci prodeje majetku, který podnik nepovažuje za klíčový. Předpokládá se, že transakce bude uzavřena ve druhé polovině letošního roku.

Divize Skin Health, která prodává výrobky péče o pleť Cetaphil a Proactiv, gelové výplně vrásek Restylane a dermatologické léky na předpis, loni vykázala tržby 2,8 miliardy CHF. Zaměstnává přes 5000 lidí.

Podnik byl založen v roce 1981 a součástí Nestlé se stal v roce 2014, kdy společnost koupila od firmy L'Oreal její podíl v podniku Galderma. Pod tímto názvem bude vystupovat i napříště.

Společnost Nestlé v loňském roce zvýšila čistý zisk o 42 procent na 10,1 miliardy franků. K vysokému růstu přispěl právě prodej majetku. Vloni firma prodala divizi cukrovinek a pojišťovací součást Gerber Life Insurance.

Nestlé vyrábí například kávu Nescafé a Nespresso, čokoládové tyčinky Kit Kat, cereálie Nesquik, kořenicí směsi Maggi nebo potravu pro domácí mazlíčky Purin - Pro Plan a Friskies. V České republice patří do skupiny Nestlé továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov se značkami Orion, Studentská pečeť, Margot, Kofila, Bon Pari, Jojo a Lentilky.


Čtěte více:

Tesla bude po požárech aut aktualizovat software
16.05.2019 8:34
Americký výrobce elektromobilů Tesla provede aktualizaci softwaru v re...
Reuters:ČEZ,Tykač a Křetínský dali nabídku na česká aktiva Alpiqu
16.05.2019 9:11
Energetická společnost ČEZ, firma Sev.en Energy podnikatele Pavla Tyka...
Míra nezaměstnanosti ve Francii je nejnižší za deset let
16.05.2019 9:37
Míra nezaměstnanosti ve Francii se v prvním čtvrtletí snížila na 8,7 ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data