Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Photon Energy hospodařila ve třetím čtvrtletí se ztrátou 1,4 milionu eur

Photon Energy hospodařila ve třetím čtvrtletí se ztrátou 1,4 milionu eur

10.11.2021 11:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Photon Energy dorazila na konec třetího čtvrtletí s čistou ztrátou zhruba 1,4 milionu EUR proti ztrátě 1,65 milionu EUR ve stejném období před rokem. Vyplývá to z dnešního sdělení společnosti. 

Výnosy v reportovaném období dosáhly 10,2 milionů eur, což znamená meziroční nárůst o 13,8 %. Společnost to vysvětlila silným 11,4% nárůstem výnosů z prodeje elektřiny vyrobené jejím vlastním portfoliem. Ve třetím čtvrtletí roku 2021 uvedla v Austrálii do provozu dvě velké elektrárny s celkovou kapacitou 14,6 MWp a pokračovala v rozšiřování portfolia vlastních elektráren na klíčových trzích v Maďarsku, Polsku a Rumunsku.

Provozní zisk EBITDA se ve třetím čtvrtletí zvýšil na 4,433 milionu eur, což je meziročně o 13,4 procenta více.

Čistá ztráta za prvních devět měsíců roku ale nabobtnala na 5,44 milionu EUR v porovnání se ztrátou 4,43 milionu EUR za stejné loňské období.

Společnost dnes uvedla, že celkový úplný výsledek byl pozitivně ovlivněn zvýšeným přeceněním australského portfolia společnosti v důsledku dvou nově připojených elektráren v australském Leetonu. Toto však částečně kompenzovala regulační retroaktivní opatření v České republice a na Slovensku, která zasáhla celé odvětví solární energie v těchto zemích. Výsledkem je celková úplná ztráta -1,179 milionu eur proti zisku 4,1 milionu eur v předcházejícím roce. Bez dopadu těchto opatření by však celkový úplný výsledek činil kladných 1,675 milionu eur, uvedla také společnost v tiskovém prohlášení.

„Vzhledem k rychle se měnící dynamice trhu, včetně problémů dodavatelského řetězce a dalších globálních trendů, jsme nadále prokazovali schopnost pružně reagovat na potřeby našich partnerů, zákazníků a všech zúčastněných stran a přitom úspěšně investovat do řady nových velmi zajímavých fotovoltaických projektů a obchodních příležitostí klíčových pro náš budoucí růst,“ uvedl v prohlášení Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy Group.

Photon Energy Group poskytuje řešení pro solární energii a úpravu vody. Své služby v oblasti solární energie dodává prostřednictvím společnosti Photon Energy. Ta od svého založení v roce 2008 postavila a uvedla do provozu solární elektrárny s celkovou kapacitou přes 110 MWp a spravuje vlastní portfolio elektráren s kapacitou 89,3 MWp. V současné době má v Austrálii, Maďarsku, Polsku a Rumunsku rozpracované projekty s kapacitou více než 890 MWp a po celém světě zajišťuje provoz, údržbu a monitoring fotovoltaických elektráren s kapacitou více než 320 MWp.

Akcie společnosti listované na pražské burze (Standard Market)  rostou dnes přes polednem o 1,4 procenta na 43 za akcii. 

Vývoj akcií Photon Energy na pražské burze za posledních pět let k 7. listopadu 2021.

5

Zdroje: Photon Energy, Reuters, Patria.cz

Foto: Photon Energy

 

Čtěte více:

Tržby Photon Energy narostly ve druhém čtvrtletí o 11 procent, provozní zisk ale klesl
11.08.2021 13:21
Mezinárodní solární skupině s českými kořeny Photon Energy klesl v prv...
Photon Energy: Regulatorní změny v ČR a SR zasáhnou příští rok naše portfolio
29.09.2021 18:12
Photon Energy očekává, že regulatorní změny v Česku a na Slovensku bud...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.