Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Samsung ve druhém čtvrtletí zvýšil provozní zisk na maximum od roku 2018

Samsung ve druhém čtvrtletí zvýšil provozní zisk na maximum od roku 2018

07.07.2022 8:32
Autor: ČTK

Jihokorejská společnost Samsung Electronics ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů zvýšila provozní zisk o 11 procent na 14 bilionů wonů (asi 262 miliard Kč), což je nejlepší výsledek pro toto období od roku 2018. Hospodaření firmy podpořil vysoký prodej paměťových čipů pro servery, naopak poptávka od výrobců telefonů byla slabší. Vyplývá to z prohlášení společnosti, která je největším světovým výrobcem paměťových čipů a chytrých telefonů.

Analytici podle společnosti Refinitiv očekávali zisk 14,45 bilionů wonů. Tržby Samsung zvýšil o 21 procent na 77 bilionů wonů, což bylo v souladu s očekáváním.

Příznivé čtvrtletí pro Samsung přichází v době, kdy další výrobci čipů varovali před hrozbou nedostatku těchto součástí, neboť odběratelé se v době pandemie zásobili, aby byli schopni uspokojit poptávku od lidí pracujících z domova. Výrobci čipů, jako je Micron či Advanced Micro Devices (AMD), ale také nedávno naznačili, že poptávka po čipech slábne, protože vysoká inflace snižuje výdaje spotřebitelů.

Analytici také varují před poklesem cen polovodičů. Ceny čipů DRAM, které se používají v přístrojích a serverech, se v červnu podle analytické společnosti TrendForce meziročně snížily asi o 12 procent. Ceny čipů NAND Flash určených pro datová úložiště se podle odhadů ve třetím čtvrtletí sníží ve srovnání s předchozím kvartálem o pět procent, uvedla agentura Reuters.

Rostoucí inflace, obavy z poklesu na hlavních trzích, válka na Ukrajině a koronavirová omezení v Číně způsobily zpomalení prodeje chytrých telefonů. Jediným světlým bodem tak je podle analytiků poptávka po serverových čipech. Samsungu ve čtvrtletí pomohlo, že velké americké technologické firmy, jako je Amazon, Microsoft, Google a Meta Platforms, které hodně využívají služby datových center, nadále nakupovaly čipy, aby uspokojily poptávku po cloudu. Další podporu Samsungu poskytl silný dolar, protože firma prodává čipy převážně v dolarech, zatímco zisk vykazuje v korejských wonech. Silnější americká měna tak po přepočtu zvyšuje příjmy z prodeje čipů.

Podle odhadu společnosti Counterpoint Research dodal Samsung ve druhém čtvrtletí 62 až 64 milionů chytrých telefonů. Prodej se tak snížil ze 74 milionů přístrojů v prvním čtvrtletí.


Čtěte více:

Zisk Samsungu ve čtvrtletí díky poptávce po čipech stoupl o 50 procent
07.04.2022 8:23
Jihokorejské společnosti Samsung Electronics vzrostl v prvním čtvrtlet...
Stellantis a Samsung společně vybudují továrnu na baterie v USA
25.05.2022 9:49
Automobilová skupina Stellantis a jihokorejská firma Samsung plánují p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3M Co (06/25 Q2, Bef-mkt)
Charles Schwab Corp/The (06/25 Q2, Bef-mkt)
Truist Financial Corp (06/25 Q2, Bef-mkt)
7:00Electrolux AB (06/25 Q2)
7:00Husqvarna AB (06/25 Q2)
7:30Danske Bank A/S (06/25 Q2)
7:30Saab AB (06/25 Q2)
7:30Skanska AB (06/25 Q2)
7:45Boliden AB (06/25 Q2)
8:00Yara International ASA (06/25 Q2)
13:00American Express Co (06/25 Q2)
13:00Atlas Copco AB (06/25 Q2)
13:00Schlumberger NV (06/25 Q2)
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university