Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady

Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady

20.11.2023 16:30
Autor: ČTK

Zhruba 500 zaměstnanců společnosti OpenAI pohrozilo odchodem, pokud všichni současní členové správní rady nerezignují a do čela podniku se nevrátí Sam Altman, který byl v pátek překvapivě odvolán z funkce výkonného ředitele. Podle médií to vyplývá z dopisu, který zaměstnanci podepsali a zaslali radě. OpenAI má více než 700 zaměstnanců, podle listu Financial Times (FT) jejich aktuální počet dosahuje až 770.

Altman je spoluzakladatelem OpenAI. Po jeho odvolání se z firmy rozhodl odejít i další spoluzakladatel Greg Brockman, kterého správní rada odvolala z funkce svého předsedy. Americký softwarový gigant Microsoft, který je předním investorem v OpenAI, dnes oznámil, že Altman a Brockman začnou pracovat pro něj a povedou jeho nový tým pro výzkum pokročilé umělé inteligence (AI).

Zaměstnanci OpenAI v dopise adresovaném správní radě hrozí, že v případě nesplnění jejich podmínek přejdou do nové divize Microsoftu vedené Altmanem a Brockmanem. "Microsoft nás ujistil, že v této nové divizi jsou místa pro všechny zaměstnance OpenAI," píše se v dopise, jehož znění zveřejnil například server Wired.

Společnost OpenAI zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci a soutěžení technologických firem v tomto odvětví. Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

Altman byl tváří vzestupu společnosti OpenAI a mnozí ho považují za tvář celého odvětví umělé inteligence, napsal server BBC. Altman mimo jiné vypovídal před americkým Kongresem v rámci slyšení, které se zabývalo příležitostmi a riziky spojenými s AI.

 

Čtěte více:

Summers: Změna „životního stylu“ vlády zatím nepřichází, pravděpodobnost recese nízká, inflace nad očekávání dobrá
20.11.2023 16:25
Lawrence H. Summers se v rozhovoru na Bloombergu věnoval setkání ameri...
Vyhozený šéf Open AI sháněl miliardy pro své nové projekty. Chtěl vybudovat konkurenci Nvidii či
20.11.2023 13:43
Bývalý šéf společnosti OpenAI Sam Altman v týdnech, které předcházely ...
Německo čeká další špatné čtvrtletí, pak náročné oživení, uvedla centrální banka
20.11.2023 13:52
Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesne a její o...
Týdenní výhled: Trhy dál soustředěné na pokles sazeb, evropská data a zápis Fedu malým testem optimismu
20.11.2023 14:20
V programu na tento týden se stále najdou zajímavé body, ale výsledkov...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.11.2025
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university