Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Automobilka Aston Martin loni díky vyšším cenám snížila ztrátu na polovinu

Automobilka Aston Martin loni díky vyšším cenám snížila ztrátu na polovinu

28.02.2024 10:43
Autor: ČTK

Britský výrobce luxusních automobilů Aston Martin v loňském roce snížil ztrátu o více než polovinu. Firmě pomohl růst průměrné prodejní ceny aut na rekord, zejména díky zájmu o modely ze speciální edice či model Valkyrie. Očištěná ztráta před zdaněním klesla na 171,8 milionu liber (5,1 miliardy Kč) ze 451 milionů liber v roce 2022, uvedla automobilka v dnešním sdělení.

Výsledky byly mnohem příznivější než odhady analytiků, kteří čekali očištěnou ztrátu před zdaněním 209 milionů liber. Výnosy se zvýšily o 18 procent na 1,6 bilionu liber.

Automobilka zažívá od svého debutu na burze v roce 2018 těžké časy. Hlavní akcionář a výkonný předseda správní rady Lawrence Stroll se snaží posílit její hotovost a ziskové marže tím, že uvádí na trh sportovní vozy nové generace. Zatím posledním z nich je model Vantage, který automobilka představila tento měsíc.

Společnost zatím nechala beze změny výhled na letošní rok. "Přestože si uvědomujeme přetrvávající geopolitickou a makroekonomickou nestabilitu a s ní spojenou nejistotu kvůli inflaci a dodavatelským řetězcům, naše kvalitní týmy nadále spolupracují s našimi partnery a snaží se minimalizovat potenciální dopady na náš provoz," uvedla firma.

Aston Martin zároveň o rok posunul plány na výrobu svého prvního bateriového elektromobilu. Nyní očekává, že první bateriový elektromobil začne prodávat v roce 2026.

Automobilka Aston Martin byla založena v roce 1913. Její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond.

 

Čtěte více:

Vítězem seance byl opět Nasdaq
27.02.2024 22:03
Úterní obchodování na zámořských trzích bylo spíše ve vyčkávacím módu,...
Rozbřesk: Stabilní koruna vyhlíží výsledek průmyslových cen a MNB zariskovala a snížila sazby o 100 bazických bodů
28.02.2024 8:42
Tak jako jinde v regionu klesá i v Maďarsku inflace na počátku tohoto ...
Apple zrušil svůj projekt elektromobilů, Klarna zvažuje IPO v USA a futures jsou dnes smíšené
28.02.2024 8:49
Očekává se přijetí novely o přeměně obchodních společností a družstev ...
Apple zrušil své plány na vývoj elektromobilu
28.02.2024 9:03
Americká společnost Apple zastavila práci na svém elektrickém autě. Ně...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.11.2025
15:00The Economist: Honba za superinteligencí a svět změněný AI, za kterou nikdo neplatí
10:19Víkendář: Čím se liší lepší a horší centrální banky?
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data