Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 13.02.2026 21:56:49
VALUESHARES INTL QUANT VALUE (NASDAQ Cons)
Poslední obchod Změna (%) Změna (USD) Objem obchodů (USD)
36,14 0,81 0,29 99 172
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 26.12.2025
13:01

Coforge získá společnost Encora na hodnotě 2,35 mld. USD enterprise value

(Bloomberg)
10:11Evropské automobilové akcie jsou připraveny na nadvýkonnost po letech zaostávání, tvrdí investor, který poráží trh a prodává dlouhodobé vítěze v bankovním sektoru. Divas Asset Management zvýšil podíl automobilových společností ve svém fondu Eurozone Value na zhruba čtvrtinu, oproti asi 15 % před rokem, uvedl manažer Hansueli Jost. Čtyřiašedesátiletý Jost dodal, že od září je poprvé za 17 let podvážený v bankách
 24.12.2025
8:54

BP dle zdrojů Bloomberg odprodá 65% podíl značky Castrol do Stonepeak na enterprise value 10 mld. USD

 14.10.2025
8:40

Starboard Value buduje podíl v Keurig Dr Pepper

(Bloomberg)
 22.09.2025
15:18

Allwyn oznamuje

...  

Zpravodajství VALUESHARES INTL QUANT VALUE
Fond, který poráží 99 % konkurence: Automobilky jsou nové banky
28.12.2025 12:32
Evropské automobilové akcie jsou připraveny na nadvýkonnost po letech zaostávání, tvrdí investor, který poráží trh a prodává dlouhodobé vítěze v bankovním sektoru.
Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie
09.12.2025 22:03
Při úterním obchodování vykazovaly zámořské trhy smíšené signály, tedy některé akcie a sektory rostly a jiné naopak, což ukazuje na opatrnost u investorů.
Hyperscaleři vydávají dluhopisy za biliony. Banky hledají cesty, jak se zajistit před rizikem
08.12.2025 5:58
Wall Street se připravuje na rekordní financování technologických gigantů, kteří investují biliony dolarů do AI infrastruktury, zatímco roste nervozita z možné bubliny.
Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
22.09.2025 17:24
Allwyn International AG, přední evropská loterijní a herní společnost s kořeny v České republice, oznámila uzavření dohody o nákupu většinového podílu ve firmě PrizePicks, největším poskytovateli Daily Fantasy Sports (DFS) v Severní Americe.
COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
18.09.2025 7:45
Skupina Colt CZ Group, obchodovaná na pražské burze, zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za první polovinu roku 2025. Výnosy dosáhly 11 mld.
Trump snížil cla na japonské automobily, ČEZ kupuje distribuční síť od E.ON. AKcie zahájí pozitivně
05.09.2025 8:54
Evropské akciové trhy směřují k pozitivnímu zahájení pátečního obchodování, futures panevropského indexu Stoxx 50 posiluje o 0,4 %. Obdobně se daří také německému DAX a francouzskému CAC 40, britský FTSE100 pak přidává mírnějších 0,1 %.

Monitoring médií
Řetězec rychlého občerstvení překonal očekávání jak na úrovni zisku, tak tržeb, což posílilo důvěru trhu v další růstový potenciál. Upravený zisk dosáhl 3,12 dolaru na akcii, zatímco konsensus analytiků oslovených společností LSEG počítal s hodnotou 3,05 dolaru.
Současný výprodej v technologickém sektoru se zdá být faktorem, který poskytuje americkému dolaru určitou podporu. To naznačuje, že se do určité míry obnovila vnímaná hodnota dolaru jako bezpečného přístavu v dobách nejistoty.
Nadužívání sociálních sítí patří mezi velké problémy dneška. Zvlášť u dětí a dospívajících mohou napáchat obrovské škody. Prosté zákazy sítí však samospásné nejsou.
Šéf české diplomacie Petr Macinka se ve dnech 13.–14. února 2026 zúčastní Mnichovské bezpečnostní konference, kde vystoupí v panelu „The West – West Divide: What Remains of Common Values“ společně s bývalou ministryní zahraničních věcí USA Hillary Clintonovou a polským ministrem zahraničních věcí Radosławem Sikorským.
Vše podstatné z oblasti diagnostiky, léčby i úhrad vzácných onemocnění proberou největší lékařské kapacity se zástupci ministerstva, plátců i pacientů na sympoziu Zdravotnického deníku Vzácná onemocnění, který se koná v souvislosti se Dnem vzácných onemocnění.
2 minutes read Trh s komerčními nemovitostmi ve střední a východní Evropě zažívá bezprecedentní obrat! Investoři CEE vstupují do roku 2026 s historicky nejvyšší ochotou k prodeji aktiv, čímž výrazně převyšují aktivitu svých západoevropských kolegů.
Rok 2025 rozdělil investory na dva tábory. Ti, kdo měli peníze v akciových fondech, se radovali. Majitelé dluhopisových fondů a fanoušci konzervativního investování se na výpisy dívali s menším nadšením, zhodnocení totiž zdaleka nenaplnilo jejich očekávání.
Copenhagen is set to become home to the world’s largest fully automated urban rail system. Danish State Railways has signed a €3bn deal for 226 driverless S-Bane trains, with operations expected to begin in 2032.