Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Erste Group využije nástrojů záchranného balíku rakouské vlády

ČTK: Erste Group využije nástrojů záchranného balíku rakouské vlády

14.10.2008 8:18
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Erste (615 CZK, 15,06%) Group Bank AG, jejíž součástí je Česká spořitelna, využije nástrojů, které nabízí rakouskou vládou schválený balík opatření k posílení důvěry na rakouském peněžních a kapitálovém trhu. Rakouská banka tak chce zabránit dalekosáhlému dopadu finanční krize na region. ČTK to sdělila mluvčí Erste Group Bank AG Hana Cygonková.

"Vládou nabídnutý balík opatření analyzujeme a využijeme těch nástrojů, které jsou pro Erste Group smysluplné a jsou v hospodářském zájmu našich klientů, akcionářů a zaměstnanců. Chceme tím zabránit, aby tato krize, jež započala daleko od našeho geografického a obchodního spektra, měla dalekosáhlý dopad na náš region", vysvětlil ve své první reakci generální ředitel Erste Group Bank AG Andreas Treichl.

Rozsah balíku opatření dosahuje výše 100 miliard eur (asi 2,45 bilionu korun) a jeho cílem je posílení důvěry na rakouském peněžním a kapitálovém trhu. Rakouským bankám tak bude otevřena cesta k posílení jejich kapitálové základny a usnadněn přístup k dostatečné likviditě. Tato opatření nemají pouze posílit domácí finanční systém a ochránit jej před dopady finanční krize. Mají navíc pomoci růstu ekonomik Rakouska a zemí střední a východní Evropy a umožnit rakouské ekonomice i v budoucnu plně využít šancí tohoto regionu.

Skupina Erste Group Bank, jejíž součástí je Česká spořitelna, snížila v minulém týdnu kvůli vlivům globální finanční krize výhled zisku na letošní rok. Čistý zisk by bez očekávaného příspěvku z prodeje pojišťovacích aktiv měl být minimálně na úrovni loňského roku; dosud banka čekala zhruba pětinový meziroční růst. Provozní zisk skupiny by měl meziročně vzrůst o 15 procent, plán tohoto ukazatele banka doposud nezveřejňovala.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.11.2025
6:22Akciové trhy dále rostou. Tato rizika však malují na zeď korekci?
03.11.2025
18:06PODCAST Týdenní výhled: Na big tech naváže Palantir nebo AMD  
17:40Americký potenciál
16:55Průmyslový ISM za říjen nepotěšil, přestože v něm najdeme i světlejší momenty  
16:22Amazon bude poskytovat cloudové služby OpenAI, hodnota kontraktu je 38 mld. USD
15:18Česká exportní banka, a.s.: Informace o výplatě výnosu s rozhodným dnem 3. listopadu 2025
15:06Celní rána nebyla tak silná, jak se čekalo. Evropské společnosti hlásí v USA silnou poptávku  
14:28Schodek státního rozpočtu v říjnu vzrostl o 29 miliard
12:06Německý DAX přidává procento a na úvod týdne je v čele růstu  
12:04Boom vzácných zemin: akcie těžařů pohání geopolitický boj mocností
10:47Goldman Sachs: AI investice nejsou zase tak vysoké, přínos přijde možná v příštím roce
10:20Český průmysl brzdí. Slabá poptávka, méně zakázek, méně lidí
9:41Primoco UAV SE: Významné skutečnosti 3Q 2025
9:19Primoco UAV hlásí pokles tržeb i zisku. Plánuje nové kontrakty a investice
8:58Rozbřesk: Programové prohlášení vlády přináší mnoho nákladných slibů
8:49Znárodnění ČEZ se odkládá, Buffett se loučí rekordními čísly a Francie řeší rozpočet  
8:26Věštec z Omahy se loučí. Berkshire Hathaway zanechává s rekordní hotovostí a silným ziskem
6:06Přichází zlaté období Tesly?
02.11.2025
8:54Víkendář: Boom umělé inteligence znepokojivě připomíná technologickou bublinu z 90. let
01.11.2025
9:47Víkendář: Americká mentální recese

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Průmyslové objednávky, m/m