Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Války a demokratické urychlovače

Války a demokratické urychlovače

21.1.2009 13:16

Vztah mezi demokracií a celkovou kvalitou našeho života je významný. To se týká jemnějších vazeb typu demokracie-bohatství až po základní vztahy typu demokracie-války a konflikty.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  •  
    21.1.2009 13:38

    Autorovi zcela jednoznačně v článku uniklo použití jednoho zásadního slovíčka a tím je slovo "západní". Je smutné, že ani v 21. století se tzv. "demokraté" nanaučili rozlišovat mezi různými typy demokracií a v tom je myslím přece jedna z největších hrozeb pro západ. Mám tím na mysli onu aroganci a onen univerzalismus "demokratů", kteří nejsou s to uznat, že západní demokracie a západní univerzalismus nepohlcují svět lavinovým efektem, ale že ostatní svět pohlcuje je. A ještě jedna poznámka na konec. Jistě počet konfliktů vyjádřen v absolutních číslech klesá, ale to samé už se zdaleka nedá říct o ničivé síle těchto konfliktů a zejména potenciálně ničivé síle těchto konfliktů, navíc s dalekosáhlými negativními důsledky do budoucna.
    Petr
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data