Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bývalý šéf FDIC: Americké banky budou krachovat ještě dva roky, což není špatně

Bývalý šéf FDIC: Americké banky budou krachovat ještě dva roky, což není špatně

20.8.2009 17:53

Americké banky budou i nadále krachovat a to stabilním tempem během následujících dvou let, a to není nezbytně špatná zpráva, uvedl pro CNBC Bill Isaac, bývalý předseda Federální společnosti pro pojištění vkladů (FDIC).

Isaac, který předsedal FDIC během jednoho z nejbouřlivějších období bankovní historie - období krize úspor a úvěrů v 80. letech, uvedl, že i nadále přetrvává značná míra nákazy v systému, kterou je třeba odstranit.

„Je čas úklidu,“ řekl v rozhovoru a dodal, že „po několik následujících let bude pokračovat stabilní výskyt krachů bank. Neočekávám nic, co bychom nedokázali zvládnout, nebo co by bylo ve smyslu velikosti nějak neobvyklé, ale budeme svědky stabilního přísunu bankovních krachů, během následujících dvou let.“

Minulý týden zkrachovalo pět bank, které tak, podle FDIC, navýšily celkový počet bankrotů bank v tomto roce již na 77 případů. Přesto toto číslo bledne ve srovnání s krizí úspor a úvěrů, kdy Amerika ztratila 3 000 finančních institucí.

„(Dolarová) čísla jsou dnes vyšší, jelikož všechno je dnes větší,“ uvedl Isaac. „Nemyslím však, že krachy jsou dnes v poměru k ekonomice větší.“

„Řekl bych, že krachy bank nejsou nezbytně špatnou věcí. Když zkrachuje banka, máme tu instituci ve velkých nesnázích, která nemůže půjčovat peníze. Pokud do ní vstoupíme a vyřešíme tento krach, umožníme instituci začít opět půjčovat. FDIC tedy vyřeší problém s úvěry. Takže vlastně skutečně očistí systém a umožní nám znovu začít poskytovat úvěry, které potřebujeme,“ prohlásil Isaac.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • oprava
    20.8.2009 18:14

    Bývalý šéf FDIC: Spojené Státy Americké budou krachovat ještě dva roky, což není špatně
    Azb
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data