Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jim Rogers: Hyperinflace 70. let se může do USA vrátit; akcie jsou globálně nadhodnoceny

Jim Rogers: Hyperinflace 70. let se může do USA vrátit; akcie jsou globálně nadhodnoceny

1.10.2009 13:44

Spojené státy čelí, kvůli slabému dolaru a politice tištění peněz ze strany Fedu, inflaci, uvedl v rozhovoru pro CNBC legendární investor Jim Rogers. Růst cen v USA je již strmější, než míra inflace x,x % oznámených vládou, uvedl Rogers.

„Není pochyb, že Spojené státy jsou náchylné k hyperinflaci, jakou jsme zažili v 70. letech. Očekával bych, že k jejímu návratu dojde v dohledné budoucnosti, rozhodně v následujících několika letech,“ řekl v rozhovoru známý investor.

Skutečná míra inflace je v USA podle Rogerse nejméně 6 až 7 procent. „Vláda Spojených států o ní lže. Každý kdo běžně nakupuje, ten ví, že ceny jsou vysoko. Každý s výjimkou vlády Spojených států. Já bych si přál, abychom také věděli, kde nakupuje vláda a dostává tak dobré ceny,“ dodává Rogers. Zároveň zopakoval svůj názor, že program kvantitativního uvolňování Fedu „znehodnocuje měnu“ a dodal, že je „velmi znepokojen“ ohledně důvěry v dolar v dlouhém období.

Regionem, kam by se měli investoři přesunout, je Asie. Země v této oblasti mají vysoké rezervy, zatímco kdysi silné ekonomiky, jako USA a velká Británie jsou nyní zadlužené, prohlašuje Rogers.

„Pokud nevíte, kde na mapě Čína leží, neměli byste v Asii investovat vůbec…, ale pokud o Asii víte dost a víte, co děláte, měli byste mít aktiv v Asii hodně,“ uvádí Rogers a dodává, že akciové trhy globálně nyní nejsou atraktivní. „Teď nenakupuji akcie v žádné zemi, většina akciových trhů na světě je silně nadhodnocena, v Asii pak zvláště,“ dodal Rogers.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
 •  
  1.10.2009 16:28

  Aby ses Jime z té Číny neposr@l. Kolik ti za ty promo-plky platí? Silně mi přípomínáš Putinova podržtašku Schrödera.
  Varel Buffet
  •  
   1.10.2009 17:25

   Zrovna on ty promo plky za nějakou almužnu nemá asi zapotřebí,navíc bych ani neřekl,že to jsou promo plky.Abychom se totiž z té Číny jednou neposrali všichni, a to tak,že pořádně.
   AMOLADOS
   •  
    1.10.2009 17:40

    Zaleží jestli se svět nechá převálcovat se vzrůstající urovní jdou nahoru i nároky, každopádně asi koupím pro syna učebnici čínštiny :).
    UpDown
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data