Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Soros: Krize zdaleka nekončí, právě jsme vstoupili do druhého dějství

Soros: Krize zdaleka nekončí, právě jsme vstoupili do druhého dějství

11.6.2010 11:48

Krize zatím zdaleka nekončí a kvůli vládním opatřením namířeným na stabilizaci rozpočtových schodků hrozí, že se globální ekonomika vrátí zpátky do recese, řekl americký investor maďarského původu George Soros. „Právě jsme vstoupili do druhého dějství,“ podotkl.

Finančník dodal, že situace ve světové ekonomice je nápadně podobná období 30. let minulého století, kdy se vlády snažily omezit dluhovou zátěž v době slabého ekonomického oživování. "Řada vlád musí kvůli tlaku finančních trhů snížit zadlužení. To je i důvod, kvůli němuž globální ekonomika může sklouznout k druhé recesi, řekl Soros.

„Když začaly finanční trhy ztrácet důvěru ve státní dluhopisy, Řecko a euro hrály ústřední roli, dopad je ale cítit po celém světě,“ dodal investor, jehož společnost Soros Fund Management spravuje zhruba 25 miliard dolarů.

Z možných konkrétních dopadů rozpočtových škrtů na evropskou ekonomiku varuje UBS například před zpomalením zotavení procyklického stavebnictví. Banka očekává pro letošní rok pokles sektoru o přibližně 5 procent a v příštím roce stagnaci, obnovení růstu pak předpokládá v roce 2012. UBS udržuje neutrální výhled, zaostřený především na rozvíjející se trhy.

(Zdroj: Bloomberg, S&P, UBS)


Váš názor
 •  
  11.6.2010 11:58

  Druhé dějství pak bude třetím a čtvrté a td. Kasino se musí točit.
  Erste
  •  
   11.6.2010 12:22

   Nápadně mi to připomíná předpověď počasí. Prostě jednou musí pršet někde budou jen bouřky někde tornáda a někde bude zas sucho. Tohle strašení odstraní z trhu psychicky labilní hráče. A všechno to vyústí v býčí trh. Protože tyto ceny jsou luxusní. A ve finále z toho něco kápne ((:
   etermit
   • Protože tyto ceny jsou luxusní???
    11.6.2010 13:02

    To je ale blabol :))) Protože tyto ceny jsou luxusní? To jako proc? Protoze jednou zu to bylo za 150 USD a dneska je to za 2 USD a tesime se ze psychicky labilní hráče vrhnou se nakupovat ve slepe vire ze to zase bude 150 USD?
    foreign
    • stejně je to jen plácnutí do rozbouřenýho moře
     11.6.2010 13:25

     takže asi tak... tak se nehádej
     Blekota
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data