Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čína euru důvěřuje; nakoupila španělské dluhopisy

Čína euru důvěřuje; nakoupila španělské dluhopisy

19.7.2010 16:04
Autor: Redakce, Patria Online

Čína v pátek ukázala silnou důvěru v euro poté, co premiér Wen Jiabao uvedl, že Evropa bude pro čínské zahraniční rezervy vždy jedním z významných investičních trhů a „jistě překoná své potíže“. Uvedené prohlášení přišlo poté, co Čína nakoupila španělské dluhopisy v hodnotě několika stovek milionů dolarů. Tato skutečnost naznačuje, že se asijští investoři po dvou měsících vracejí na okrajové trhy Evropy.

Premiérovy poznámky jsou doposud nejsilnějším indikátorem návratu důvěry Číny v evropskou ekonomiku a euro, jehož kurz včera poprvé po dvou měsících prorazil hranici 1,30 euro za dolar. „Rád bych uvedl, že v této době, kdy evropské země čelí krizi v oblasti vládního zadlužení, Čína vždy nabízela pomocnou ruku. Domníváme se, že společnou tvrdou prací mezinárodní komunity dosáhneme toho, že Evropa své problémy překoná,“ uvedl Wen Jiabao.

Tato slova zazněla během návštěvy německé kancléřky Angely Merkelové v Číně. Ta zmíněný veřejný projev důvěry uvítala jako důležitý signál toho, že i Čína euru důvěřuje. I z úst dalších vysoko postavených představitelů zazněly pozitivnější komentáře týkající se eura a vlivní ekonomové doporučili poskytnutí podpory v euru denominovaným aktivům. Někteří vládní poradci se rovněž domnívají, že silná veřejná podpora by byla chytrým tahem v době, kdy čínská měnová politika stále čelí mezinárodní kritice.

(Zdroj: Financial Times)


Váš názor
  • Dnes - Čína táhne Asii vzhůru
    20.7.2010 7:30

    „ Čína má silný potenciál růstu“ říká Robert Doll, vice chairman of BlackRock Inc., Vládní mluvčí Pekingu dnes řekl, že Čínská domácí spotřeba bude v druhé polovině tohoto roku pokračovat v růstu, relativně vyšší rychlostí. Japonský Yen ztrácí za spekulací, že ústřední banka oslabí měnu. Tip : CVVT – výrobce armatur PE : 9,00, Zisk + 61% y/y.
    /eye/
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data