Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Čína dovolí pojišťovnám investovat i do soukromých firem a realit, opatření má uvolnit 100 mld. USD nových zdrojů

Čína dovolí pojišťovnám investovat i do soukromých firem a realit, opatření má uvolnit 100 mld. USD nových zdrojů

06.09.2010 11:12
Autor: ČTK

(ČTK) - Čína dovolí pojišťovnám rozšířit investiční kanály o neveřejné akcie a reality. Dlouho očekávané opatření by mohlo uvolnit až 100 miliard dolarů nových prostředků, napsala dnes agentura Reuters. Změnu zveřejnila čínská komise pro regulaci pojišťoven o víkendu na internetu.

Čínské pojišťovny nyní budou moci investovat až pět procent jejich celkových aktiv do soukromých podílů, s nimiž se neobchoduje na burze, a souvisejících finančních produktů. Do realit budou smět investovat až desetinu svých aktiv.

V odvětví čínských pojišťoven je 4,5 bilionu jüanů (12,6 bilionu Kč) a nové opatření by mohlo dlouhodobě zvýšit návratnost investic v sektoru. Privátním investičním firmám jako TPG a Carlyle Group pak v Číně usnadní shánění prostředků.

Krátkodobý efekt na zisky pojišťoven a ceny akcií bude omezený, protože nové investice budou podléhat bedlivému dozoru regulátorů. Kapitálové trhy ale předpokládají, že se situace v odvětví bude měnit roky.

"Pro pojišťovací sektor je to určitě dobrá zpráva," reagoval jeden z analytiků v Šen-čenu. "Neočekávám ale žádné velké změny přes noc. Bude trvat dobu nalézt dobré projekty a sektor realit stále podléhá vládním omezením," dodal. Akciový trh očekávané rozhodnutí do akcií pojišťoven již započítal, citovala analytika agentura Reuters.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2026
10:25Maloobchodní tržby zrychlily růst na 4,9 procenta, růst tržeb ve službách mírně zpomalil
10:22BYD zlepšuje výhled: domácí trh překvapuje a zahraniční expanze nabírá na síle
9:27Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
8:54Rozbřesk: Proč guvernér Michl odmítá přepnout na „jestřábí“ režim?
8:44Trump nespokojen s návrhem Íránu, inflace v Číně překvapila růstem, evropské futures jsou smíšené  
5:58Evropské akcie mají za sebou silný kvartál. O to těžší je ale čeká zkouška v těch příštích  
10.05.2026
9:53Víkendář: Když lidé žijí s dobrým počasím 20 let, hurikán je pro ně pak mnohem znepokojivější, než když jsou na bouře zvyklí
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y