Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Běžný účet v červenci - největší deficit za tři roky

Běžný účet v červenci - největší deficit za tři roky

13.9.2010 10:58
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Po červnovém výsledku, který zhruba splnil odhady, přinesla červencová data o běžném účtu další negativní překvapení. Deficit ve výši 32,5 miliardy korun byl výrazně vyšší než odhady kvůli velkému odlivu dividend. Ten v červenci dosáhl 31 miliard a stáhl hluboko do záporu bilanci výnosů. Necelých dvacet procent zisků vyprodukovaných zahraničním kapitálem zůstalo v zemi a bylo reinvestováno, zatímco zbytek odplynul ve formě dividend.

Také bilance služeb vykázala ještě větší deficit než před měsícem, 3,4 miliardy korun, a potvrzuje tak značně negativní trend. Schodek 3,8 miliardy na bilanci běžných převodů zahrnuje platby do rozpočtu Evropské unie. Přebytek obchodní bilance ve výši 12,8 miliardy (v metodice běžného účtu) je jediným kladným příspěvkem, který nemohl vyvážit schodky ostatních komponent běžného účtu. Za celý letošní rok by se deficit běžného účtu měl pohybovat kolem 1,5-2 procent HDP.

Proti schodku běžného účtu stojí výrazný přebytek účtu finančního. Stojí za ním hlavně čisté přímé investice přesahující 24 miliard. Pozitivně ale přispěly i portfoliové investice, především prodeje dluhopisů zahraničním investorům.


Váš názor
 •  
  13.9.2010 12:35

  jenom bůh vidí jak nás ten KALOUSEK šidí!!!Zas ke krachu o kousek blíž je když pan Kalousek ke korytu jako kanci co by ministr financí zased a zas o "FOUSEK" zvýšil se nám deficit!!!O čem pak zas bude snít??Jak vyhodí zaměstnance??Jak splatí úroky bance tím,že nám urve kus žvance????Čiší z něho blahý klid,moudrým úsměvem vždy září samozřejmý blahobyt vyčíst lze mu z jeho tváří.Úspor převeliký lán svými rozpočty nám tvoří,sám si žije jako pán,řka si"OSTATNÍ AŤ SPOŘÍ"!!!
  bob
  •  
   13.9.2010 12:43

   Hlava mazaná cejtí jako lid,hlavně kouká lid dohola voholit!!!
   TED
 •  
  13.9.2010 11:10

  Čim je to asi způsobeno, že by důsledky privatizace.
  Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů