Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM: Návrh insolvence vnímáme jako snahu urychlit restrukturalizaci, věříme v příznivou dohodu

ECM: Návrh insolvence vnímáme jako snahu urychlit restrukturalizaci, věříme v příznivou dohodu

05.11.2010 11:01
Autor: Redakce, Patria.cz

Management developerské společnosti ECM zareagoval na včera zahájené insolvenční řízení proti firmě na návrh Burzovní společnosti pro kapitálový trh (BSKT), které ECM, stejně jako dalších držitelům korunových i eurových dluhopisů, nevyplatila splatné úroky kvůli probíhajícím jednání o restrukturalizaci závazků. U BSKT se jedná o 234 tisíc korun úroků z korunových dluhopisů.

„Společnost vede jednání s držiteli korunových i eurových bondů o možnostech řešení jejich pohledávek s cílem restrukturalizovat tyto závazky společnosti. Jedním z bodů diskutované restrukturalizace je odložená platba kupónů z obou těchto finančních instrumentů. V průběhu tohoto týdne proběhla jednání s valnou většinou držitelů korunových bondů, kde byla vyjádřena preference restrukturalizačního řešení (návrhu) před jakoukoli formou insolventního řešení. 4. listopadu proběhly dvě valné hromady eurových držitelů bondů, kde byl vysloven souhlas s restrukturalizací závazků a zároveň byla zamítnuta akcelerace těchto bondů na základě event of default (pozn.: požadavek na předčasné splacení dluhopisů vyplývající z překročení povolené hranice zadlužení společnosti) dle emisních podmínek eurového dluhopisů. Podobná agenda je v plánu na tuto sobotu 6. listopadu, kdy proběhne valná hromada držitelů korunových dluhopisů. Zejména mezi nimi se jedná o pestré spektrum věřitelů, je proto přirozené, že ne se všemi věřiteli bylo možno dosáhnout konsensuálního řešení ve stádiu vyjednávání, ve kterém se nyní společnost a držitelů dluhopisů nacházejí. Společnost vnímá krok ze strany věřitele jako snahu o urychlení jako snahu o urychlení celé situace a byť se jedná o situaci nepříjemnou, společnost věří, že společně s věřitelem dospěje k takového řešení, které umožní další průběh prozatím úspěšně probíhajících jednání o restrukturalizaci nezajištěných závazků,“ stojí v prohlášení ECM podepsaném předsedou představenstva Milanem Janků a členem představenstva Antonínem Jakubše.

Městský soud v Praze včera rozhodl o zahájení inslovenčního řízení s ECM na návrh ze strany Burzovní společnosti pro kapitálový trh, která se rozhodla touto cestou řešit požadavek na vyplacení úroku z dluhopisů vydaných developerem o hodnotě 234 tisíc korun. ECM oficiálně sídlí v Lucembursku, podle navrhovatele insolvence ale ECM nemá v Lucembursku žádná aktiva, ani zaměstnance. Činná je především v ČR, kde sídlí i její vedení. Z toho důvodu podala Burzovní společnost insolvenční návrh právě Městskému soudu v Praze. V průběhu insolvenčního řízení zahájeného u ECM soud posoudí, jestli je návrh po faktické stránce v pořádku a následně bude zkoumat, zda dlužník, tedy developerská společnost ECM, v úpadku je či není. Omezením pro ECM je samotný statut probíhajícího insolventního řízení, v rámci kterého smí dotčený dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře a nesmí majetek spravovat tak, aby se snížila jeho hodnota. Dočasně také dojde k zablokování věřitelů, kteří nemohou vůči dlužníkovi vymáhat své pohledávky např. cestou exekuce.

Burzovní společnost pro kapitálový trh byla založena v roce 1992 jako makléřská firma. Společnost na internetových stránkách uvádí, že v současné době činnosti vyplývající z dříve udělených licencí neprovádí.

ECM má v úterý 16. listopadu 2010 zveřejnit výsledky za třetí čtvrtletí roku, po skončení obchodování na BCPP (firma uvedla 16:00 hod.). Konferenční hovor k výsledkům bude následovat v 16:30.

(zdroj: ECM, Bloomberg, mediafax, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.11.2020
18:13Výjimečný konec roku?
17:44Úvod týdne jako na houpačce při smíšených zprávách. Eurodolar se od 1,20 odráží dolů  
16:42CNBC: Tradiční vánoční rally? Raději se tolik netěšte
15:00Arca Capital CEE, uzavřený investiční fond, a.s.: Oznámení o rozhodování per rollam
14:56Moderna dokončila testy, požádá v USA a EU o mimořádné schválení
14:47FT: Maradonův opomíjený příspěvek k monetární politice
13:09S&P Global koupí v největší letošní akvizici firmu IHS Markit
12:54Týdenní výhled: Evropské trhy končí nejlepší měsíc v historii  
11:27Eurodolar už jen krok od 1,20, akcie si rozmyslely úvodní pokles  
10:37El-Erian: Situace na trzích je jako výlet do Disneylandu
9:46Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky
9:16Rozbřesk: Týden ve znamení vakcíny a čísel z amerického trhu práce
8:50Evropské burzy by si poslední listopadové ráno mohly vzít oddech po silném měsíci  
8:28Ve čtvrtek se uvolní některá protiepidemická opatření
7:57PFNonwovens a.s. - Oznámení o odložené valné hromadě 8-1-2021
5:51Rekordní měsíc na trzích vyvolává obavy z přehřátí
29.11.2020
16:08FT: Zelené zlato, aneb udržitelnost je velký byznys pro spotřební značky
9:21Víkendář: Jednoduché vylepšení trhu nemovitostí?
28.11.2020
16:07Project Syndicate: Globální pozornost věnovaná nízkopříjmovým zemím musí vytrvat
9:06Víkendář: Tahle rally na bitcoinu je jiná

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Zoom Video Communications Inc (10/20 Q3, Aft-mkt)
0:50JP - Průmyslová výroba, m/m
2:00Čína - PMI v průmyslu
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago