Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Mountfield: Na burzu chceme s rokem 2013, kapitál půjde do prodejen. Majoritu si ponecháme

Mountfield: Na burzu chceme s rokem 2013, kapitál půjde do prodejen. Majoritu si ponecháme

11.01.2012 11:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Akciová společnost Mountfield, která v Česku a na Slovensku provozuje síť prodejen se zahradní technikou, bazény a potřebami pro volný čas, plánuje na pražskou burzu vstoupit na začátku příštího roku. Získaný kapitál firma investuje do dalšího rozvoje sítě prodejen. Vyplývá to z informací, které dnes novinářům poskytl generální ředitel a většinový vlastník Mountfieldu Ivan Drbohlav. I po primárním úpisu akcií si Drbohlav hodlá ve firmě Mountfield udržet největší podíl.

"Chceme investorům nabídnout podíl v naší společnosti a získané prostředky budeme investovat do dalšího rozvoje firmy a služeb, které poskytujeme naším zákazníkům," uvedl Drbohlav. Část financí získaných vstupem na burzu chce Mountfield podle Drbohlava využít také pro další akvizice, a to nejen v Česku a na Slovensku. Mountfield má nyní základní kapitál 604,2 milionu korun a Drbohlav na konci roku 2010 držel ve firmě zhruba 72 procent akcií.

První tuzemskou prodejnu firma otevřela v březnu 1991 v Mnichovicích u Prahy. Nyní má v Česku 55 prodejních center a na Slovensku jich provozuje 17. "Celkově počítáme až s desetiprocentním navýšením počtu prodejen v ČR a na Slovensku oproti stávajícím 72 centrům," podotkla výkonná ředitelka společnosti Mountfield Jana Moravová.

Tržby Mountfieldu v roce 2011 činily 4,19 miliardy korun a její vedení za loňský rok předpokládá zisk převyšující 180 miliónů korun. "Oproti předchozím letům nebyl náš zisk ovlivněn investicemi do našich výrobních závodů. Ty se naopak v loňském roce výrazně podílely na pozitivních finančních výsledcích společnosti," podotkl Drbohlav.

Mezi firmy, ve kterých má Mountfield více než poloviční podíl, patří společnosti JFC (výroba zastřešení bazénů), Garsys (výroba bazénů, bazénového příslušenství, zastřešení bazénů a solárních absorberů), Laminet (výroba bazénů) a Kulti (výroba zahradní techniky).

Společností s akciemi na pražské burze příliš nepřibývá. Loni na ni vstoupila pouze akciová společnost E4U, která se zabývá investicemi do obnovitelných zdrojů, v roce 2010 pak sázková společnost Fortuna či technologická firma KIT digital.

Předloni Mountfieldu mírně klesly tržby meziročně o 41 milionů korun na 3,218 miliardy korun z 3,259 miliardy korun v roce 2009. Prodejny Mountfield v roce 2010 také mírně snížily i zisk, a to z 20,2 milionu korun v roce 2009 na 14,8 milionu korun.

Tržby pěti největších hobbymarketových řetězců a prodejen se zahradní technikou předloni podle odhadu Incoma Gfk po předchozím poklesu stagnovaly na úrovni 27,6 miliardy korun. V roce 2009 se přitom jejich tržby po několika růstových letech kvůli hospodářské krizi meziročně snížily o 2,2 miliardy korun.

(Zdroj: čtk, Mountfield)


Váš názor
  •  
    11.01.2012 11:50

    Tak to vypadá i na zánik této burzy. Předepovídám ji tak tři roky.
    Homo
Aktuální komentáře
16.09.2025
17:14Ředění v eurozóně a francouzské dluhy
15:28Čipová omezení Čínu nebrzdí. UBS sází na dva lídry v monetizaci AI
14:09ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:54EU neschopností rázně jednat ohrožuje vlastní suverenitu, varuje Draghi
13:44Zlato se před rozhodnutím Fedu znovu dostalo na nový rekord
12:04Fidelity: Americké small caps jsou nejlevnější za 35 let. Cyklus se může obrátit v jejich prospěch
11:46ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku v září nečekaně vzrostla
11:28Jan Bureš: V průmyslu ceny dál padají, v zemědělství rostou
11:11Zatímco Amerika jede, evropským akciím se dnes opět nedaří  
10:39Ceny v průmyslu v srpnu meziročně opět klesly
10:32Trumpův návrh na pololetní výsledky rozděluje Wall Street. U SEC má podporu
9:00Rozbřesk: Nemovitosti dále skokově zdražují. S čím vyrukuje příští vláda?
9:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: XS2188802404_Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů – ke dni 15. 9. 2025
8:39Cooková může hlasovat o sazbách, Trump žaluje NYT. Evropské futures jsou mírně v plusu  
15.09.2025
22:02Wall Street v zeleném, investory táhne Tesla a očekávání Fedu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Fed znovu začne snižovat sazby a problémový Orsted upisuje nový kapitál  
17:21Americké obchodované firmy generují mimořádnou návratnost kapitálu. Jak to (ne)souvisí s jejich valuačními prémiemi?
16:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Private placement emise dluhopisů
15:34Akciová rally může po snížení sazeb Fedu ochabnout, varují stratégové Wall Street
15:06Washington a Peking se dohodly na pokračování TikToku v USA

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m