Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Merkelová oponuje Hollandovi. Odmítá podporovat ekonomický růst za cenu nových dluhů

Merkelová oponuje Hollandovi. Odmítá podporovat ekonomický růst za cenu nových dluhů

10.5.2012 11:36
Autor: ČTK

Německá kancléřka Angela Merkelová znovu varovala před podporou ekonomického růstu za cenu nových dluhů, jak navrhuje nově zvolený francouzský prezident Françoise Hollande. Prorůstové impulzy by podle ní měly přinést strukturální reformy. Prohlásila to v parlamentním projevu k nadcházející schůzce průmyslově nejrozvinutějších zemí světa a Ruska G8 a následnému summitu NATO v Chicagu. 

"Růst pomocí strukturálních reforem je smysluplný, důležitý a nutný. Růst na dluh nás vrátí znovu na počátek krize, a proto to takto dělat nebudeme," zdůraznila Merkelová. Socialista Hollande v předvolební kampani kritizoval striktní prosazování úsporných opatření v Evropské unii a dal najevo, že hodlá podpořit obnovu ekonomického růstu novými vládními výdaji. Berlín takový postup už dříve odmítl. 

Kancléřka se v projevu vyhranila proti novému francouzskému prezidentovi i v otázce Afghánistánu, když zdůraznila, že německá vláda prosazuje princip "společně jsme přišli, společně odejdeme". Hollande v kampani slíbil, že stáhne francouzské vojáky z Afghánistánu do konce letošního roku, tedy o dva roky dříve, než je harmonogram Severoatlantické aliance, který chce Německo dodržet. 

Právě otázka Afghánistánu bude podle Merkelové jedním ze stěžejních témat summitu NATO, které se v Chicagu uskuteční od 20. do 21. května. Jednat bude také o budovaném protiraketovém systému aliance, k němuž německá kancléřka znovu přizvala i Moskvu, jež má k plánovanému štítu značné výhrady. 

Vrcholné schůzce NATO bude předcházet setkání šéfů sedmi průmyslově nejvyspělejších států světa a Ruska v Camp Davidu. V centru diskusí skupiny G8 budou podle Merkelové současné ekonomické výzvy, boj proti globálnímu oteplování a energetická politika.


Váš názor
 • Staronová pisnička
  10.5.2012 16:15

  kdy už těm socialistům konečně dojde že zadlužováním se, cesta k prosperitě nevede. A někteří lidé je stále volí a nechávají se jimi vést. Nejhorší ovšem je, že po vzoru Řecka ale stahují sebou do svého marastu svoje sousedy, kteří se mohou snažit a pracovat sebevíc na vylepšení vlastní situace. Pravděpodobně je to záměrné a pár chytrých si zabezpečí dobré koryto na dlouhou dobu. Něco lidem slíbit i když každý logicky myslíci člověk vi že se to nedá splnit a pak se jen vymlouvat na různé krize a hrabat dokud to jde. Je to v lidech.
  Bob
  • Re: Staronová pisnička
   10.5.2012 16:38

   Bobe neposlouchej toho Kalouska tolik. Každá mince má dvě strany a obě mají stejnou cenu.
   Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data