Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

T. Sýkora: Nepříznivá reakce na oznámení NWR je adekvátní, cílová cena nově v revizi. Plánovaný úpis dluhopisů pozitivem (video)

14.01.2013 15:55
Autor: Tomáš Sýkora, Patria Finance

Společnost NWR dnes oznámila objem produkce i prodejů ve 4. čtvrtletí loňského roku. Z oznámení je patrné, že společnost výrazně zaostala za svým plánem a netradičně spolu s oznámenými objemy nezveřejnila průměrné ceny pro rok 2013. Negativním faktem je, že společnost NWR vstoupí do roku 2013 s vysokými skladovými zásobami a plán pro rok letošní předpovídá další útlum těžby. Výhled pro společnost komentuje Tomáš Sýkora, analytik Patria Direct.

 


Uvedený videokomentář vyjadřuje osobní názor analytika Patria Direct a nelze jej považovat za jednotné stanovisko společnosti Patria. Prosíme přečtěte si rovněž Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Čtěte více:

NWR (-5 %) nesplnila cíl prodejů a těžby koksu. Letos čeká pokles těžby uhlí a nákladové škrty
14.01.2013 8:57
Trhy koksovatelného i energetického uhlí zůstávají pod tlakem, přiznáv...
NWR zaostala za loňskými cíli prodeje, plánuje refinancování části dluhu (komentář)
14.01.2013 10:44
Společnost NWR (95,9 CZK, -4,10%) informovala o výši produkce a objemu...

Váš názor
  • NWR - reakce :-)
    14.01.2013 18:13

    "Nepříznivá reakce na oznámení NWR je adekvátní" - pane Sýkora - zkuste příště jiný headline, abyste sofistikované investory do tohoto titulu , si udržel jako vaše čtenáře.Jestli byla reakce adekvátní DNES, proč v patek nizke volume během dne,ale aukční volume byl neobvykle vysoký ?A proč dnes, při zvěřejnění těchto faktu se v aukci nezobchodoval ani jeden pcs při neobvykle vzsokém denním volume. Z mého hlediska, množství , které se vytěžilo na sklad není nijak závratné- sklady jsou zdarma a komodita neprojde zárukou :-).Vytěžili za určitě nižších nákladů, než budou příští rok. Šikovně jste nám, ale "nesdělil ", price , za které se budou tyto zásoby a nejen ony ,prodávat. Dluhopisy jsou vesměs neutrální informace a tak ty vaše info vnímám tak, že je potřeba" srazit "cenu, aby mohla po těch dalších info, které budou dozajista pozitivní - zase go up. P.s. protože nám sdělujte takové funny info , zkuste při tom příště i úsměv :-)))
    AMN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data