Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Na pražskou burzu míří technologická společnost Borealis

Na pražskou burzu míří technologická společnost Borealis

04.06.2013 9:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Společnost Borealis Exploration Limited uvede své akcie na Burzu cenných papírů Praha. Akcie Borealis budou podle pražské burzy obchodovány od 10. června 2013 na trhu Prime Market. Emise bude obchodována pod symbolem BOREY. Oznámila to dnes pražská burza s tím, že manažerem emise je společnost First Advantage, s.r.o.. 

Borealis je původem kanadská společnost, založena v roce 1968, která v roce 1998 přesídlila na Gibraltar. Původním předmětem činnosti firmy byl průzkum nerostných surovin. Následná expanze vedla k vytvoření celé skupiny firem pod jménem Borealis, která se v současné době zaměřuje na vyhledávání a podporu vývoje technologií se zajímavým průmyslovým potenciálem a jejich následnou komercializaci. Skupina Borealis vlastní více než sto vydaných anebo vydání očekávajících patentů v oblasti letectví, kvantové fyziky, termálního managementu a výroby tepla. Skupina Borealis například vlastní revoluční systém pro letectví, který používá hybridní elektro-motor uvnitř kol letadel, zajištující plnou mobilitu na zemi jak pro couvání, tak pro popojíždění bez použití tryskového motoru či externího tažení. Systém byl v roce 2012 úspěšně testován zejména na Letišti Václava Havla v Praze. 

Akcie Borealis byly doposud obchodovány na neregulovaném OTC trhu v USA. Akcie byly uvedeny na trh v roce 1969 a společnost má v současnosti několik tisíc akcionářů. „Cílem vstupu na Burzu cenných papírů Praha je jednak naše snaha poskytnout stávajícím akcionářům světově dostupnou a uznávanou platformu pro veřejné obchodování s akciemi Borealis a dále i stimulovat další rozvoj skupiny Borealis v oblasti nových technologií tím, že se pro Borealis mohou v ČR a střední Evropě naskytnout další příležitosti pro získání nových progresivních technologií, které budou splňovat investiční kritéria skupiny Borealis“, uvedl Rodney T. Cox, předseda představenstva a ředitel společností skupiny Borealis.

Borealis je na pražskou burzu uváděna formou tzv. technického listingu, to znamená, že společnost neupisuje žádné nové akcie. Listing pouze nabízí stávajícím akcionářům možnost obchodovat doposud vydané akcie v rámci regulovaného trhu pražské burzy a novým akcionářům příležitost ke koupi akcií od třetích osob. „Je pro nás čest, že si společnost ze všech možností v rámci evropských trhů vybrala pro svůj listing právě pražskou burzu. Svědčí to o tom, že jsme i zahraničními společnostmi vnímáni jako atraktivní platforma“, říká Petr Koblic, generální ředitel holdingu CEE Stock Exchange Group a ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Prime Market je trh určený pro obchodování největších a nejprestižnějších emisí akcií českých i zahraničních společností. Na Prime Market mohou být přijaty buď emise splňující náročnější zákonné podmínky oficiálního trhu s cennými papíry, nebo pouze zákonné podmínky regulovaného trhu.

(Zdroj: Burza cenných papírů Praha)


Čtěte více:

Obchodování s akciemi v Praze na 10letém dně. Kudy dál?
03.05.2013 19:18
Měsíční objemy obchodů s akciemi na pražské burze propadly na úrovně n...
Pražská burza přilákala nového člena: Raiffeisen Centrobank
22.05.2013 10:25
Raiffeisen Centrobank AG se stává novým členem Burzy cenných papírů Pr...
Varšava získává silné spojence v boji o burzovního hegemona. Zeman je pro připojení Prahy
24.05.2013 11:17
„Verdikt už padnul, Polsko bude burzovním uzlem střední a východní Evr...
Koblic: Tipuji, že Burza cenných papírů Praha za 5 let nebude existovat. Region potřebuje společný trh
30.05.2013 10:59
Objemy obchodů s akciemi na pražské burze propadly na dekádu nevídané ...

Váš názor
 • až se vrátí na svý rodný Colorado...
  04.06.2013 13:16

  Přejeme všem investorům do Boreliózy mnoho úspěchů a na závěr bych jim chtěl nechat zahrát pěknou písničku... https://www.youtube.com/watch?v=N7ctCApFSP8
  qwer
 •  
  04.06.2013 11:14

  Doufám, že se Patria podívá trochu blíže na hospodaření této firmy, aby investoři věděli, s čím mají tu čest.
  delcop
 • skvělé...
  04.06.2013 11:03

  "Svědčí to o tom, že jsme i zahraničními společnostmi vnímáni jako atraktivní platforma“, říká Petr Koblic... jeho slova potvrzují také vlastníci KITD, AAA, NWR, CETV.
  Scipio
 •  
  04.06.2013 9:57

  No tak to je terno teda zase. Firma která na OTC nezveřejňuje ani svoje výsledky. Denní zobchodovaný objem je cca 2000 ks a celkem je vydáno tak 5 mil akcií. BCPP začíná být světová :-)
  qwer
  •  
   04.06.2013 10:14

   :-) :-) KITina byla malo, jdeme do Boreliozy. Ale sazim boty, ze se najde hromada gambleru co nakoupi
   roberto_marconi
  • tohle
   04.06.2013 10:10

   je o ničem. Firma pořád ve ztrátě, prakticky bez vlastního majetku. Gratuluju.
   tk69
  •  
   04.06.2013 10:05

   Už neví kde by získali prachy... no, naše pidiBurza je známa jako vysavač akcionářů, tak jdou za pověstí sem... Tady se krást ve velkém smí - tady je svět ještě normální (pro šizunky) :-)))
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data