Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bývalý ředitel Apple zvažuje koupi BlackBerry

Bývalý ředitel Apple zvažuje koupi BlackBerry

24.10.2013 11:39
Autor: Redakce, Patria.cz

Bývalý generální ředitel Applu John Sculley zvažuje nabídku na převzetí kanadského výrobce chytrých telefonů BlackBerry společně s kanadským partnerem. Informoval o tom list Globe and Mail s odvoláním na nejmenované zdroje. Sculley odmítl věc komentovat. Pouze listu řekl, že je již dlouhou dobu fanouškem a uživatelem BlackBerry, napsala agentura Reuters. 

"Jedinou věcí, kterou mohu říct, je, že BlackBerry má podle mě velkou hodnotu pro budoucnost," dodal Sculley pro noviny. "Bez zkušených lidí, kteří provozují tento typ podnikání, a bez strategického plánu to bude opravdu náročné." 

Společnost BlackBerry v srpnu oznámila, že je na prodej. Minulý měsíc učinil nabídku na převzetí největší akcionář BlackBerry, finanční společnost Fairfax Financial Holdings. Konsorcium je za BlackBerry ochotno zaplatit asi 4,7 miliardy dolarů (zhruba 87,8 miliardy Kč), což je ale jen zlomek ceny, kterou měla firma před pár lety. BlackBerry ovšem údajně jedná o prodeji celé firmy nebo alespoň části i se společnostmi Cisco Systems, Google a SAP a mezi zájemci by mohla být i čínská Lenovo. Nabídku zvažují i spoluzakladatelé firmy Mike Lazaridis a Douglas Fregin. 

Firma se snaží rozptýlit obavy zákazníků a partnerů ohledně své budoucnosti. Zákazníky a obchodní partnery před několika dny oslovila otevřeným dopisem, ve kterém říká, že je navzdory současným problémům finančně stabilní. Společnost v září oznámila, že ve druhém finančním čtvrtletí prodělala 965 milionů USD. Ztráta tak prudce stoupla z 235 milionů USD před rokem. Firma se nedávno rozhodla propustit 4500 zaměstnanců, tedy zhruba 40 procent své celkové pracovní síly. V dopisu společnost upozornila, že restrukturalizace sníží její náklady o 50 procent. 

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji iPhone od americké společnosti Apple a za dalšími zařízeními, která využívají operační systém Android jiné americké společnosti Google.

 
(Zdroj: čtk, Bloomberg)


Čtěte více:

BlackBerry míří do soukromých rukou za 4,7 mld. dolarů
23.09.2013 20:21
Ztrátový kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry se předběžně do...
BlackBerry (+2 %) oznámila ztrátu na dolním okraji výhledu, tržby za kvartál klesly o polovinu
27.09.2013 13:21
Výrobce chytrých telefonů BlackBerry, který v tomto týdnu oznámil, že ...
Spoluzakladatel BlackBerry zvažuje odkup celé firmy
11.10.2013 8:50
Spoluzakladatel výrobce mobilních telefonů BlackBerry Mike Lazaridis z...
BlackBerry píše zákazníkům a partnerům: Jsme finančně stabilní
15.10.2013 9:56
Ztrátový kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry se sn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.03.2026
5:50Fidelity: Konec éry 60/40? Vyšší volatilita a fragmentace nutí investory přehodnotit konstrukci portfolia
15.03.2026
8:37Víkendář: Kdyby bylo k dispozici více kaučuku, mohla skončit válka dříve?
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data