Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zasedání ECB poslalo evropské banky níže; těžaři neměli také svůj den kvůli WTI

Zasedání ECB poslalo evropské banky níže; těžaři neměli také svůj den kvůli WTI

02.10.2014 18:07
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Evropské akciové indexy se propadly nejvíce od března tohoto roku kvůli obavám, že nákupy ECB nebudou dostatečně velké na to, aby dokázaly nastartovat ekonomiky a zvýšit inflaci. Evropský index Stoxx Europe 600 klesl okolo půl páté londýnského času o 2,2 % na 332,64 b., což je nejnižší úroveň od patnáctého srpna. Všech 19 podskupin podle odvětví šlo dolů.

Nejvíce propadly akcie ropných společností a banky. Mezi bankami si nejhůře vedly italské a španělské bankovní domy. Např. Banco Popular Sc odepsala -6,19 % a zavřela se ztrátou na 11,07 EUR. Španělská pobočka zmíněné banky spadla o -5,61 %. UniCredit SpA oslabila o 4,9 % na šest euro za jeden kus. Italský FTSE MIB Index klesl o 3,8 % a španělský index IBEX 35 propadl o 2,4 %.

Prezident ECB Mario Draghi řekl, že budou nakupovat aktiva alespoň po dobu dvou let. Nákupy začnou tento měsíc dluhopisy a budou pokračovat v tomto čtvrtletí dalšími nákupy ABS (Asset-Baked Securities). Také oznámil, že ECB by mohla nakoupit aktiva v hodnotě 1 trilionu euro.

Těžařské společnosti propadly o 3,8 % s tím, jak ropa WTI spadla pod 90 USD za barel. To se stalo poprvé za posledních 17 měsíců. Například norská společnost Aker Solutions ASA propadla o 7,6 % na úroveň 56,85 NOK.

Německý index DAX odepsal -1,99 % v souladu s ostatními evropskými indexy. Největší propady zaznamenaly opět banky a těžařské společnosti pod tíhou aktuálního dění. Commerzbank AG odepsala nejvíce a to -5,15 %, RWE AG -3,73 %, Deutsche Bank AG -3,16 % a uzavírá seanci na ceně 26,84 EUR.


Čtěte více:

Alcoa – otvírák výsledkové sezóny otevřel novou továrnu v USA
02.10.2014 14:54
Alcoa otevírá novou produkční kapacitu ve městě Lafayette ve státu Ind...
Problematický rakouský trh a akcie největší cihelny na světě
02.10.2014 17:30
Na určitou výjimečnost rakouského akciového trhu jsme už narazili v „T...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2025
22:04Býci ztrácejí půdu: Trumpovy tarify dusí rally na amerických trzích  
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?
17:02Británie a Indie uzavřely rozsáhlou dohodu o volném obchodu
16:52Negativní směr akcií se přenáší zpět na Wall Street  
16:31Šok v Německu: Merz se napoprvé nestal kancléřem, parlament to napravil ještě dnes
16:09Palantir Technologies (Investiční tipy): Lídra indexu S&P 500 doběhla realita (-13 %)  
14:59Pokud jednání s USA selžou, EU zavede cla za 100 miliard eur
14:29Kdo je Buffettův nástupce? Nenápadný Kanaďan je součástí Berkshire již 25 let
13:12FLASH: Merz utrpěl šokující porážku. Nezískal potřebné množství hlasů ke zvolení kancléřem
12:27Podpis nových Dukovan musí čekat. EDF i KHNP chystají právní kroky
11:25Damodaran: Investoři dopad cel na Apple přeceňují a nedoceňují jeho schopnost adaptovat se
11:21Čínské firmy obcházejí americká cla manipulací s fakturami, upozornil FT
11:04Výsledky FIXED: Obrat loni narostl, ale na ambiciózní půlmiliardový cíl nedosáhl
10:53Kam dál po strmém růstu? Akcie v Evropě míří dolů, americké futures také  
10:50Šindel: Dubnová inflace výrazně zpomalila, ovšem při stále silném růstu jádrové inflace
10:27Soudní pře kolem jaderného tendru: Nabídka KHNP je ve všech parametrech výhodnější, ať EDF zveřejní svou
9:19Rozbřesk: Fed půjde od zápasu k zápasu, aneb tvrdá americká data nejsou tak zlá
8:54Merz přichází na německou scénu, Fordu klesne zisk kvůli clům, americký berňák nestíhá a futures jsou smíšené  
6:09Trump jako budíček pro Evropu? Podcast MakroMixér s Alexandrem Hobzou, který se podílel na vzniku Draghiho zprávy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y