Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
9 signálů, které se objevily před finančními krizemi a jsou tu znovu

9 signálů, které se objevily před finančními krizemi a jsou tu znovu

29.10.2014 14:36
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Je trh před spadnutím ?
Doufejme, že ne, ale už během let přišlo několik falešných signálů, které oznamovaly konec růstového období. Bez sebemenších pochybností prožíváme jednu z největších finančních bublin v historii Spojených států a trhy jsou pravděpodobně připravené na pád na dno. Třeba se to nestane hned, ale začínají se množit první zlověstné signály, které se neobjevovaly po poměrně dlouhou dobu.

Jedná se o stejný patern, který jsme viděli před dotcom bublinou a splasknutím bubliny v roce 2008. Historie se pravděpodobně opakuje. Naštěstí se zdá, že máme ještě nějaký čas před tím, než se trh zase roztančí.

Tady je oněch devět signálů, které jsme již dlouho neviděli:


1) Když trh v pondělí 13. října zavřel, viděli jsme největší třídenní pokles na amerických akciích od roku 2011.

2) V to samé pondělí se poprvé index S&P500 podíval pod svůj 200 denní klouzavý průměr po dvou letech. Naposledy když se to stalo S&P500 oslabilo o více jak 22 %.

3) Minulý týden poměr put-call se posunul výše, než to bylo kdykoliv během kolapsu Lehman Brothers v roce 2008. To indikuje, že na Wall Street je značný objem strachu.

4) Každý nyní sleduje VIX. Podle Economic Policy Journal je VIX na nejvyšších úrovních od nejbouřlivější části evropské dluhové krize. To je další ukazovátko ukazující na strach na Wall Street.

5) Cena ropy se drolí. To se také dělo v roce 2008 těsně před globální finanční krizí. Nyní je cena nejníže za poslední dva roky.

6) Chris Kimble zase upozornil na formaci na indexu Dow zvanou Doji Star Topping Pattern“, kterou jsme měli možnost pozorovat také v roce 2007. Může to být další z indikátorů předpovídající pád trhů?

7) Kanadské tituly jsou na tom ještě hůře než americké. Kanadské poklesly už o 10% z vrcholů.

8) Evropské indexy zažívají také turbulentní týdny. Například německé akcie už poklesly o 10 % od června a jsou zde obavy o zdraví Německa jako celku.

9) Bohatí hromadí peníze a vzácné kovy. Vlastně jeden britský report říká, že prodej zlatých cihel bohatým stoupl o 243 % v tomto roce.


Takže co čekat?

Někteří říkají, že je perfektní čas na nákup akcií. Například USA Today publikovalo článek s titulkem „Je čas koupit si strach?“ Ostatní se spíše drží při zemi a říkají, že to je teprve začátek.

Uvidíme, jestli se jedná o další falešný signál, nebo sadu falešný signálů. V opačném případě se budeme muset dívat na nejhorší.

Zdroj: ZeroHedge


Váš názor
 •  
  29.10.2014 20:38

  dívat se na nejhorší pád trhů muže take znamenat sledovat největší krátkodobí výdělek v životě... stači nastoupit, nástrojů je hafo... těším se na pořádnou akci:-)
  Jelec Tloušť
  •  
   29.10.2014 20:39

   krátkodobý... kwa ta čeština mi nakládá
   Jelec Tloušť
 •  
  29.10.2014 20:35

  v3ak si trhy osedlame a nasko49me s nima...
  Jelec Tloušť
 • Souhlas
  29.10.2014 20:29

  Ropa je poměrně spolehlivý indikátor. Jsem zvědavý, kam se trhy vydají.
  kipa
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data