Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Filadelfský průzkum šokoval nejlepším výsledkem za 21 let

Filadelfský průzkum šokoval nejlepším výsledkem za 21 let

20.11.2014 16:18, aktualizováno: 20.11. 16:38
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index průmyslové aktivity sestavovaný Fedem ve Filadelfii se v listopadu nečekaně prudce zlepšil. Dosažených 40,8 bodu znamená téměř zdvojnásobení říjnové hodnoty a maximum od prosince 1993. Konsensus byl nastaven na 18,5 bodu. Fed se nezmiňuje o nějakých mimořádných faktorech, které by průzkum tentokrát ovlivňovaly.

Samotný hlavní index ukazuje na výraznou převahu firem, které spatřují zlepšování své aktivity. V říjnu jich byla téměř polovina, zatímco firem hlásících zhoršení pouze 9 procent. Dílčí indexy vypovídají o tom, že se velmi zlepšila situace na poli nových objednávek i samotné výroby. Lehce zpomalilo tempo růstu rozpracovaných zakázek. Slibné jsou také výsledky průzkumu týkající se trhu práce - značně narostla převaha firem zvyšujících zaměstnanost a rostly i průměrné úvazky.

Indexy sledující očekávání pro šestiměsíční horizont byly vysoko už před listopadem. Ten následně přináší další zlepšení. Hlavní index očekávané aktivity se zvyšuje na 57,7 bodu.

Výsledky průzkumu nelze hodnotit jinak než jako výborné. Pokud by měla podobně vypadat situace v celých Spojených státech, bylo by třeba očekávání pro vývoj ekonomiky ve čtvrtém kvartále patřičně vylepšit. Záležet bude na dalších regionech. Prozatím přišly krom Filadelfie také zprávy z New Yorku, kde sice index aktivity za odhady zaostal, ale o významné zklamání nešlo. Regionální obrázek je tedy prozatím velmi slibný. O to překvapivější je, že dolar na data reaguje minimálně. Během dneška přišlo hned několik pro něj příznivých zpráv, ale na kurzech proti euru a jenu to příliš vidět není.

fil_fed 


Čtěte více:

Morgan Stanley: 10 akciových tipů pro příštích 24M
20.11.2014 12:50
Analytické oddělení Morgan Stanley (MS) věří, že současné (americké) o...
Wallstreetské banky zneužívaly postavení na komoditním trhu
20.11.2014 13:50
Největší banky na Wallstreetu zneužívaly vlastnictví skladů, tankerů a...
Technická analýza: Renault
20.11.2014 16:10
Výrobce osobních i užitkových automobilů a poskytovatel finančních slu...

Váš názor
  • Opravdu se vyplatí investovat ....
    20.11.2014 16:36

    úplně obráceně než co píšou makléři Patrie. Neni to moc dávno co se tady psalo o tom jak se filadelfská ekonomie dostává do bankroptu a jak jí není záchrany. Nevím zdali to psal ten samý pan Vlk, ale ten je zde známý podobnými prognozami, které si sám vymýšlí. Hlavně že tady zase jiní chytrolíni pořádají specielní kurzy o DPH. A i ta se tady už pár dní neukázala - diky Bohu. Kde asi je ? Líže bebíčka panu ZZZZ.
    MN
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data