Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky kosmetického impéria Estée Lauder ve 3Q značně překonaly očekávání

Výsledky kosmetického impéria Estée Lauder ve 3Q značně překonaly očekávání

05.05.2015 14:47
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Kosmetické impérium Estée Lauder, které kromě kosmetiky stejnojmenné značky zastřešuje portfolio mnoha dalších brandů, mezi které se řadí i Clinique nebo MAC, zveřejnila dnes před trhem výsledky za třetí čtvrtletí hospodářského roku 2015, které skončilo 31. března. Společnost vykázala zisk ve výši 272,1 milionů amerických dolarů, meziročně tak zisk vzrostl o 28 %. Upravený zisk na akcii dosáhl 0,72 dolarů, což odpovídá 12% meziročnímu nárůstu a je výrazně nad očekáváním analytiků, kteří počítali s EPS ve výši 0,51 dolarů. Negativní vliv měnových kurzů činil 10 centů na akcii.

Tržby ve třetím čtvrtletí dosáhly na 2,58 miliardy dolarů, což je o trochu více než předpokládali analytici (2,54 miliardy dolarů). Meziročně se jedná o 1% nárůst. Čisté tržby bez ohledu na negativní dopad měnových kurzů vzrostly dokonce o 8 %. Klíčovým regionem z hlediska tržeb zůstává Amerika. Tržby silně vzrostly v Kanadě i Latinské Americe. Naopak zpomaluje maloobchodní růst v Číně a Hongkongu, negativní je i vliv poklesu útrat ruských a brazilských turistů z důvodu silného dolaru vůči reálu a rublu.

Hlavními tahouny růstu Estée Lauder byly ve třetím čtvrtletí z hlediska regionů Velká Británie a rozvíjející se trhy. Z hlediska segmentů se nejlépe dařilo luxusním značkám a make-upu. Rostly i prodeje na online platformách, a to jak zaměřených na prodej jedné značky, tak i multibrandových. Náklady na přeceňování v důsledku změny mechanismu měnového kurzu ve Vnezuele společnost vyčíslila ve třetím čtvrtletí na 5,3 milionů dolarů.

Provozní marže vzrostla ve třetím kvartále o 200 bazických bodů. Společnost se soustředila na inovace produktu, cílené reklamní kampaně a investice do marketingu a mnoho značek tak rostlo v přepočtu stálým měnovým kurzem v řádu dvouciferných čísel.

Co se týče výhledu pro čtvrté čtvrtletí hospodářského roku 2015, počítá Estée Lauder s pokračováním růstového trendu. Společnost v souladu s tím, zvýšila odhady čistých tržeb pro hospodářský rok 2015 v přepočtu stálým měnovým kurzem na 6 až 7 %. Silný dolar bude mít negativní dopad na výsledky i v dalším čtvrtletí a společnost tak změnila odhad zisku na akcii pro tento hospodářský rok na 2,92 až 2,97 dolarů.

graph estee lauder.png
 

Aktuálně titul připisuje v premarketu více než 4 %.

Zdroj: Estée Lauder, BBG


Čtěte více:

HSBC v 1Q15 předčila očekávání, pomohla investiční divize, titul však ztrácí 2 %
05.05.2015 10:25
Britská bankovní skupina HSBC dnes zveřejnila své hospodářské výsledky...
McDonald’s představil svůj nový recept na úspěch; akcie včera -1,7 %
05.05.2015 13:00
McDonald’s se dostal v poslední době do nezáviděníhodného postavení. J...
IPO Recap - vítězem je prokrastinátor Viking Therapeutics
05.05.2015 14:39
Minulý týden a trh vstoupilo hned několik titulů. Asi nejvýraznější vs...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.03.2026
21:23Fed zatím přehlíží ropný šok a věří v silnou ekonomiku
21:02Wall Street zasáhly obavy z války, Fed drží sazby beze změny  
19:12Fed ponechal úrokové sazby beze změny
17:31Čínská strategie: Nové technologie a starý ekonomický model?
17:12USA kvůli drahé ropě uvolní pravidla lodní přepravy, povolí obchody s Venezuelou
15:46FX Strategie: Íránský šok a silný dolar poslal korunu do defenzivy, ČNB sazby nezmění  
14:03OpenClaw je další ChatGPT, vychvaluje Huang platformu pro autonomní AI agenty
12:05Přes Hormuz se od začátku války dostala dvacítka lodí. Polovina byla z Číny
11:57Inflace v EU v únoru zrychlila na 2,1 procenta, v Česku zpomalila
11:01Microsoft zvažuje právní kroky kvůli cloudové dohodě mezi Amazonem a OpenAI
10:29AI agenti ženou Tencent nahoru a táhnou růst o desítky miliard dolarů  
10:23Klidná ropa trhům svědčí. Zamíchá kartami Fed nebo Micron?  
10:12MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o uveřejnění Konsolidované výroční finanční zprávy za rok 2025 a dalších dokumentů
9:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
9:14Rozbřesk: Zavírá ropný trh oči před realitou? Ropa za stovku je ještě levná
8:50Trump kritizuje spojence, Evropa říká „ne“. Ropa se drží u 100 USD, futures jsou v zeleném  
6:44Goldman Sachs: Na softwaru přichází stabilizace, někteří lídři mohou svou pozici udržet
17.03.2026
17:15Mýtus nabídkové inflace?
15:36Man Group uvažuje o recesi vyvolané cenami ropy, podle Tradition Dubai trhy pracují se scénářem stagflace
13:29Goldman Sachs: Největší ropný šok v historii dopadá nejvíce na naftu a letecké palivo

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:30USA - PPI, y/y
15:00USA - Průmyslové objednávky, m/m
19:00USA - Jednání Fedu, základní sazba