Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ralph Lauren překonal ve 4Q FY2015 díky disciplinovanému řízení nákladů očekávání

Ralph Lauren překonal ve 4Q FY2015 díky disciplinovanému řízení nákladů očekávání

13.05.2015 15:16
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Americká společnost Ralph Lauren, která se zabývá návrhy, marketingem a distribucí prémiových produktů životního stylu a zastřešuje rozsáhlé portfolio značek oblečení, doplňků, parfémů a produktů pro domov, zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý hospodářský rok 2015. Ve čtvrtém čtvrtletí Ralph Lauren ohlásil zisk na akcii ve výši 1,41 amerických dolarů, což překonalo očekávání analytiků ve výši 1,32 dolarů na akcii. Upravený zisk na akci tak odpovídal výši z minulého roku bez ohledu na vliv měnových kurzů. Celkově dosáhl v posledním kvartále hospodářského roku 2015 čistý zisk Ralph Lauren 124 milionů dolarů. Za celý hospodářský rok 2015 dosáhl zisk 702 milionů dolarů neboli 7,88 dolarů na akcii včetně vlivu měnových kurzů.

Čisté tržby ve čtvrtém kvartále hospodářského roku 2015 dosáhly 1,89 miliardy dolarů při očekávání ve výši 1,88 miliardy dolarů. V přepočtu stálým měnovým kurzem tak tržby vzrostly o 7 %. Hlavním motorem růstu byla nejen expanze velkoobchodu, ale hlavně dvouciferný růst e-commerce napříč regiony. Velkoobchodní tržby tak vzrostly na bázi stálých měnových kurzů o 8 %, primárně díky dvoucifernému růstu v Severní Americe. Maloobchodní tržby za čtvrté čtvrtletí i celý hospodářský rok 2015 potom meziročně stouply o 6 % a to díky přínosu e-commerce a nově otevřeným obchodům.

Představenstvo Ralph Lauren schválilo program na dodatečný zpětný odkup akcií ve výši 500 milionů dolarů. Na základě tohoto programu bude Ralph Lauren odkupovat akcie za tržních podmínek. Včetně 80 milionů dolarů, které společnost schválila pro zpětný odkup ve čtvrtém čtvrtletí dosahuje současná výše prostředků schválená pro účely odkoupení akcií 580 milionů dolarů.

Sám Ralph Laure zhodnotil uplynulý hospodářský rok jako rok strategického pokroku a lepších než očekávaných výsledků navzdory nepředvídatelným pohybům měnových kurzů a utratím spotřebitelů.

Ralph Lauren ukončil fiskální rok s 466 přímo řízenými prodejnami po celém světě. Pro hospodářský rok 2016 společnost očekává růst čistých tržeb v řádu středních jednociferných čísel. Pro první čtvrtletí nového fiskálu očekává Ralph Lauren, že tržby zůstanou beze změny. Nárůst tržeb v maloobchodě je totiž kompenzován poklesem tržeb ve velkoobchodním sektoru.

graf Ralph Lauren.png
Akcie společnosti aktuálně v premarketu odepisují více než 1 %.

Zdroj: BBG, Ralph Lauren


Čtěte více:

O2 CR - Komentář analytika k výsledkům za 1Q15 - Lepší výsledky ve stínu štěpení firmy
13.05.2015 8:10
Dnes před trhem zveřejnil své výsledky za 1Q15 operátor O2 CR. Společn...
Hospodářské výsledky NWR v 1Q15
13.05.2015 8:18
Těžař NWR dnes ráno před otevřením trhu zveřejnil své hospodářské (nea...
RWE rostl zisk díky odprodeji aktiv; potvrzuje výhled 2015
13.05.2015 11:35
Dnes ráno jsme se dočkali také výsledků od společnosti RWE za 1Q15. A ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
13:32PayPal chystá škrty a propouštění, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  
6:05FX Strategie: Koruna stále sleduje primárně ceny ropy, dolaru mohou prospět solidní data z trhu práce  
04.05.2026
16:46PODCAST Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
16:34Umění odhadovat akciové trendy
16:29Akcie CSG se po zprávě shortaře Hunterbrook propadly až o 26 %
15:35Bitcoin překročil 80 tisíc dolarů. Poprvé od ledna

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Index ISM ve službách
16:00USA - Nově otevřená prac. místa
16:00USA - Prodeje nových domů