Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
RWE rostl zisk díky odprodeji aktiv; potvrzuje výhled 2015

RWE rostl zisk díky odprodeji aktiv; potvrzuje výhled 2015

13.05.2015 11:35
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Dnes ráno jsme se dočkali také výsledků od společnosti RWE za 1Q15. A RWE potvrdila očekávání - propad v maržích u konvenčně generované elektřiny což se negativně promítlo do finančních výsledků.

EBITDA společnosti se propadla o 3 % na 2,2 mld. EUR a operativní výsledek hospodaření se propadl dokonce o procent pět na 1,6 mld. EUR. V kontrastu s tím se zlepšil celkový čistý výsledek hospodaření o 10 % na zisk 877 mil. EUR. Takové výsledku bylo dosaženo díky jednorázové položce prodeje cenných papírů, což mělo pozitivní efekt na finanční výsledek hospodaření.

Příjem divizi obnovitelných zdrojů předvedl slušný růst během prvních třech měsíců tohoto roku. RWE Innogy divize vylepšila svůj operativní výsledek hospodaření dokonce o 56 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku na 151 mil. EUR. Velkou měrou se na tom podílely větrné turbníny a větrné parky, které vyprodukovaly velkou část celkového objemu vyprodukované energie 576 megawatt v 1Q. Větrné parky Gwynt y Mor a Nordsee Ost zatím nepracují na plný výkon, proto se očekává další zvýšení produkce elektrické energie za ideální podmínek. Produkce energie za komerčním úkolem ze všech turbín na plný výkon se očekává někdy v polovině roku 2015.

RWE snížilo své zadlužení na 27,7 mld. EUR, což je ve srovnání se zadlužením na konci roku 2014 nižší o 3,3 mld. EUR. Hlavním důvodem takového relativně rapidní redukce v zadlužení bylo dosaženo prodejem části společnosti, konkrétně RWE Dea společnosti LetterOne Group. Transakce byla dokončena na začátku března.

V prvních třech měsících RWE prodalo 68,4 mld. kilowatthodin elektřiny externím zákazníkům - to je růst o 2 % meziročně. Prodeje plynu RWE rostly rapidně v meziročním srovnání na 112 mld. kWh, tedy o 13 %. Důvodem byla normalizace ve vývoji počasí, kdy srovnávací základny z minulého roku byla nižší kvůli mírným zimním teplotám a tedy nižší potřebě vytápět.

Kapitálové výdaje se propadly meziročně o 45 %. Společnost potvrdila výhled pro celý rok 2015, když očekává, že EBITDA bude mezi 6,1 mld. EUR a 6,4 mld. EUR. Operativní výsledek hospodaření by mohl být mezi 3,6 - 3,9 mld. EUR. Čistý zisk by mohl skončit někde mezi 1,1 a 1,3 mld. EUR.

Akcie společnosti na zveřejněné výsledky reagují růstem o 0,26 %.

rwe

Zdroj: firemní data, Bloomberg


Čtěte více:

OPEC, to není jen Saudská Arábie; pozor na Irán a Irák
13.05.2015 11:00
Letní setkání členů organizace zemí vyvážejících ropu OPEC se pomalu b...
O2 CR - Komentář analytika k výsledkům za 1Q15 - Lepší výsledky ve stínu štěpení firmy
13.05.2015 8:10
Dnes před trhem zveřejnil své výsledky za 1Q15 operátor O2 CR. Společn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.11.2025
13:17Proč drží Čína s USA krok v závodě umělé inteligence? Masivní čipové klastry od Huawei a levné energie
11:45Perly týdne: Máme pomýlené představy o umělé inteligenci?
11:20RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:05Akcie pevnou půdu zatím nenacházejí. Slibný úvod v Evropě rychle vyprchal  
10:23Bureš: Maloobchod zvolňuje, spotřeba i tak zůstane hlavním “motorem” ekonomiky
9:22Zbrojní gigant Rheinmetall zvýšil zisk o 18 % a staví nové továrny. Akcie stagnují
8:54Evropa míří k pozitivnímu zahájení, daří se německému vývozu  
8:53Rozbřesk: Koruna nereagovala na zasedání ČNB, slabší trh práce v USA posunul eurodolar výše
8:32Bude Musk prvním bilionářem? Akcionáři Tesly mu přiklepli rekordní plán odměn
6:01Morgan Stanley: Známky spekulace, ale čas na odchod z akciového trhu ještě nenastal
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university