Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa hledá směr, nedaří se automobilkám

Evropa hledá směr, nedaří se automobilkám

15.07.2015 11:06
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Západoevropské akciové indexy po počátečním poklesu mírně rostou, případně se pohybují v těsné blízkosti včerejšího závěru. Nervozita investorů pramení z řeckého hlasování, když tamní parlament dnes bude projednávat navržené reformy ze strany mezinárodních věřitelů. Sledovaná byla ale i čísla z Číny, kde HDP za 2Q vzrostl o 7 % při odhadech analytiků nastavených na 6,9 %. Mírně v plusu je euro, které přidává 0,1 % na hladinu 1,102 EUR/USD.

Ve svém poklesu pokračují automobilky, které vykazují nejhorší výsledek z celého indexu Stoxx 600. Nedaří se koncernu Volkswagen, jehož akcie odepisují 1,4 % poté, co analytici Equinet snížili své doporučení na stupeň „redukovat“ a Credit Suisse na „underperform“. Continental pak ztrácí 1,3 %, Valeo 0,8 % a BMW 0,7 %.

Společnost Syngenta posiluje o 2,6 % díky zpráva, že hedgový fond Paulson & Co miliardáře Johna Paulsona získala ve firmě podíl, kterou se snaží převzít americké Monsanto. Výrobce cementu Lafarge posiluje o 2,7 % díky zprávě, že spojení s Holcimem by za tři roky společnostem přineslo 1,4 mld. EUR.

Německý DAX posiluje o 0,1 %, celoevropský Euro Stoxx 50 o 0,2 %, když britský FTSE 100 a francouzský CAC 40 zůstávají beze změny.


Čtěte více:

Čínská ekonomika v 2Q15 splnila 7procentní růstový cíl
15.07.2015 9:32
Dnes ráno jsme z čínské ekonomiky obdrželi sadu důležitých makroekonom...
Ani 86 mld. EUR Řecku nebude stačit, říká MMF
15.07.2015 10:14
Záchranný program pro Řecko ve výši až 86 miliard eur, který byl před...
Yellenová asi dolar nepotěší, euro se připravuje na drama v řeckém parlamentu
15.07.2015 10:38
Sadě nových dat z Číny se ráno podařilo trochu zmírnit obavy, které v ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2025
22:04Jan Čermák: Fed se drží oblíbené mantry “počkáme a uvidíme”
22:01Wall Street: Jízda na horské dráze s dobrým koncem  
20:00Fed ponechává sazby beze změny. Riziko vyšší nezaměstnanosti i inflace roste
18:10Falešné signály předraženosti trhu
16:58Wall Street před Fedem roste, zatímco Evropa většinou zůstává v červeném  
16:38Jan Bureš: ČNB podle očekávání snížila sazby o 25bps, další kroky budou “velmi opatrné”
16:23Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie v pondělí 12. 5. v Bratislavě
14:59Jakub Blaha k Uberu: Tržby mírně pod očekáváním kvůli pomalejšímu růstu jízd, výhled na druhé čtvrtletí vypadá naopak pozitivně  
14:38ČNB snížila úrokové sazby. Jak vidí ekonomiku nová prognóza?
13:51Branislav Soták k AMD: Přes výhled zamlžený sankcemi zůstáváme pozitivní  
12:31RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33Jakub Blaha k Novo Nordisk: Roste i přes snížený výhled a očekává silnější druhou polovinu roku  
11:16Evropa obchoduje smíšeně i přes nadějné politické zprávy. ČNB sníží sazby, večer se do hry vloží Fed  
11:00Průmysl v březnu meziročně vzrostl o 1,4 %, stavebnictví stouplo o 12,1 %
10:58Šéf ČEZ Beneš: Nabídku EDF bychom nikdy nepodepsali, nebyla výhodná. Škody půjdou do stamilionů
9:12Gen představil rekordní výsledky a očekává další růst příjmů
9:01Rozbřesk: ČNB dnes zřejmě sníží sazby na 3,50 %, komentář však zůstane jestřábí
8:52Evropské trhy budou v úvodu mírně ztrácet, ekonomickým tématem dne, zda ČNB sníží sazby a rozhodnutí Fedu  
6:29Vláda (ne)hospodařící jako rodina a americké snahy o snížení obchodních deficitů
06.05.2025
22:04Býci ztrácejí půdu: Trumpovy tarify dusí rally na amerických trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, m/m
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.