Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Výsledky Komerční banky ovlivní dnešní směr burzy

Výsledky Komerční banky ovlivní dnešní směr burzy

05.11.2015 8:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Domácí burzovní parket včera na podprůměrném objemu obchodů 0,596 mld. připsal kosmetických sedm setin procenta a zakončil seanci na úrovni 980,9 bodu.

Hlavní zásluhu na tom, že index PX zakončil den na zelené nule, měl ČEZ, který více než 3procentním růstem (+3,04 % na 505 CZK/akcie) dokázal převážit ztráty finančních titulů. Česká energetika se navíc v odpoledních hodinách dostala nad důležitou hranici 500 korun za jednu akcii.

Finančním titulům se naopak nedařilo, s výjimkou VIG (+0,04 % na 795,1 CZK/akcie) se do červených čísel podívaly oba bankovní tituly. KB ztratila 0,41 procenta na 5069 , Erste Bank odepsala 1,82 % na konečných 706,9 CZK/akcie.

Telekomunikace O2 CR poskočila o 0,39 procenta na 229 CZK/akcie a dařilo se také pivovarům Lobkowicz, které si připsaly půl procentní zisk (close cena 205 korun na akcii). V zelených číslech dnes skončil ještě tabákový výrobce Philip Morris (+0,85 % na 11740 Kč), společnost NWR pak stagnovala na kurzu 0,17 haléřů za akcii.

Pegas ztratil 1,28 % na 763,1 , Unipetrol zakončil den níže o 0,38 procent a kurzu 146,1 CZK/akcie, CETV minus 0,58 % a závěrečný kurz 51,7 Kč/akcie.

Po oznámení PPF o plánu na vytěsnění minoritních akcionářů CETIN si včera tento titul připsal 2,45 % a posílil na kurz 173,8 . PPF přitom minoritářům nabízí za jednu akcii 172,4 korun.

Unipetrol včera večer prohlásil, že stále vidí šanci na vyplacení dividendy ze zisku 2015 (navzdory havárii v Záluží), je však příliš brzy na to, aby firma sdělila konečné rozhodnutí. Záležet bude na ztrátách z poškozené etylenové jednoty a výši plnění od pojišťovny. Unipetrol vyplatil dividendu naposledy v roce 2007.

Dnešní obchodní seance na pražské burze bude soustředěna především na Komerční banku. Ta reportovala výsledky za třetí čtvrtletí 2015. U akcií ČEZ očekáváme mírnou korekci po včerejším silném růstu se závěrečnou cenou 505 . Pokles akcií by měl nastat u společností Erste bank a VIG, které v rakouské lince zavřely na nižších hodnotách v porovnání s českou závěrečnou cenou, říká trader Patria Finance Tomáš Uher.


Čtěte více:

Komentář analytika k výsledkům KB ve 3Q - Na provozní úrovni očekávání splněna
05.11.2015 8:08
Komerční banka vykázala 0,7% meziroční pokles čistého zisku na 3,245 m...
Výsledky Fortuny výrazně překonaly odhady (+komentář analytika)
05.11.2015 8:12
Společnost Fortuna Entertainment Group dnes před otevřením pražské bur...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data