Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Asijská seance po úterku hlásí konsolidaci

Asijská seance po úterku hlásí konsolidaci

12.01.2016 8:14
Autor: Pavel Daniel

Výprodeje na akciových trzích Asie pokračovaly i během úterní obchodní seance. Ta nakonec v Asii uzavřela většinou se ztrátami. Regionální benchmark akciový index regionu, MSCI Asia Pacific (vyjma Japonska) i přes mírné posílení, se stále drží u nejnižších uzavíracích hodnot od roku 2013.

Obavy investorů kvůli rozsahu čínského ekonomického zpomalení stojí, podle mínění analytiků, za posledním vývojem v Asii. MSCI Asia Pacific Index od počátku letošního roku odepsal více než 8 procent. Za loňský rok oslabil o 12 procent. „Investoři mají stále obavy kvůli rozsahu čínského zpomalení, přesto ale signály naznačují, že můžeme být už ve fázi konsolidace," citovala agentura Reuters Bena Pedleyho, šéfa investiční strategie pro Asii v HSBC Private Bank. Podle něj se nyní musí čekat na údaje, které naznačí obrat, jenž vyvrátí celkovou nejistotu na trzích.

Čínský index Shanghai Composite aktuálně přidává 0,10 procenta na 3 020 bodů poté, co během seance ztratil až 1,3 procenta. K ziskovým číslům vedou hlavně akcie technologických a finančních společností. Čínská měna vůči Americkému dolaru vzrostla na týdenní maximum v offshore obchodování poté, co centrální banka Číny ustálila denní kotaci měny a přihodila podporu směnného kurzu. Akciový index CSI 300 aktuálně posiluje 0,68 procenta. Hongkongský index Hang Seng China Enterprises aktuálně odepisuje 0,70 procenta, index Hang Seng 0,75 procenta.

Japonské akcie po dni volna připsaly další ztrátovou seanci, tentokrát už šestou. Index Topix odepisuje 3,13 procenta na 1 401,95 bodu. Index Nikkei 225 uzavřel seanci o 2,71 procenta slabší na 17 218,96 bodech. Japonský jen se vůči Americkému dolaru obchodoval na 117,52 jenu za dolar. Australský S&P / ASX 200 index odepisuje aktuálně 0,14 procenta, novozélandský, jihokorejský index Kospi odepisuje 0,21 procenta a tchajwanský index Taiex se propadl o 0,26 procenta.

Ceny ropy pokračovaly v dalších odpisech. Od začátku roku 2016 dosáhly cenové ztráty ropy téměř 20 procent. Cena ropy West Texas Intermediate dosáhla ceny 30,66 USD za barel a během obchodování atakovala cenu 30,60 USD za barel, což je nejníže od prosince 2003. Cena ropy Brent klesla o 83 centů na 30,72 USD za barel. Analytické prognózy od Barclays, Macquarie Bank of America Merrill Lynch, Standard Chartered a Société Générale oznámily snížení cenových výhledů ropy na rok 2016.



Čtěte více:

Summary: Shire (DIP) a Mckesson (DIP)
11.01.2016 17:26
Evropa: Farmaceutik Shire (DIP) převezme za 32 miliard dolarů svého ...
Pondělní houpačka na Wall Street
11.01.2016 22:12
Americké trhy v pondělí zažily divokou seanci. Na vině byla i tentokrá...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.02.2025
7:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Body schválené valnou hromadou
6:08Trhy řeší Trumpova cla, ale za korekcemi akciových trhů stojí jiné faktory
16.02.2025
9:00Víkendář: Běžně přijímané mýty o vzniku a průběhu Velké recese (část druhá)
15.02.2025
9:00Víkendář: Běžně přijímané mýty o vzniku a průběhu Velké recese
14.02.2025
17:19Akciové pravidlo dvaceti a index utrpení – únor 2025
16:19Inflace drží Trumpovy celní plány na uzdě, domnívá se stratég Bank of America
16:06Americké akcie jsou připraveny na pohyb vzhůru  
14:44Obchodování podle dnů v týdnu? Trumpova cla mění obchodní strategie
13:24Perly týdne: Co letos (ne)udělá Fed a co tíží Teslu
12:48Akcie jsou na tom dnes smíšeně, Goldman Sachs zlepšuje cíl pro ty evropské. Koruna k dolaru posiluje pod 24,00  
12:36Vyhlídky na mír. Goldman Sachs čeká růst evropských akcií
11:23Výsledky Airbnb (+14 %): Růst tržeb začíná zrychlovat  
11:00Evropské firmy nejvíce ohrožené Trumpovými cly? Farmacie a automobilky
9:01Rozbřesk: Konec války na Ukrajině? Dopady na českou ekonomiku
8:39Trump zavede reciproční cla a věří, že Putin usiluje o mír na Ukrajině. TikTok je v USA opět dostupný a evropské futures jsou smíšené  
8:26"Je to spravedlivé vůči všem." Trump podepsal reciproční cla. Na Česko dopadnou přes Německo?
6:09Invesco: Hospodářský růst Indie je vynikající, a to v celosvětovém měřítku
13.02.2025
22:01Pozitivní nálada ve výsledkové sezoně  
17:44Politika pomáhá na trzích držet růstovou náladu. V čele dnes najdeme DAX  
17:15Prémie akcií opět mimořádně nízko, ale pravděpodobně ne záporné

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data