Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar přetlačuje euro, využívá jestřábích komentářů a bude vyhlížet večerní zápis z Fedu

Technická analýza - Dolar přetlačuje euro, využívá jestřábích komentářů a bude vyhlížet večerní zápis z Fedu

18.05.2016 9:07
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1319 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje na hranici přeprodaného pásma, aktuálně se nachází při hodnotě 29. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také downp-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Ziskový apetit dolaru může pokračovat i pod S2 při hodnotě 1,1271 EURUSD.

Alternativní scénář: LONG pozice. Minima měnového páru z pátku mohou odrazit eurodolar zpět k dennímu pivotu.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,31, celkem 43 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1365
R1 - 1,1337
Pivot - 1,1319
S1 - 1,1291
S2 - 1,1271

Forex 18.5..png

Komentář: Americkému dolaru se konečně podařilo překonat hodnotu 1,1300 EURUSD, se kterou si pohrával již tři dny v řadě. Americké měně pomohla dobrá čísla z USA, dnes se bude pár soustředit na večerní zveřejnění zápisu z posledního jednání. Může být zajímavé sledovat reakci na tento dokument v kontrastu s posledními komentáři z Fedu, které se nesou vyloženě v jestřábím duchu. Lockhart včera výrazně akcentoval, že trh podceňuje potenciální zvýšení amerických sazeb už v nejbližších měsících. Pro dolar je to hozená rukavice a mohl by se na této pozitivní vlně svézt až k 1,1210 EURUSD. Pokud by překonal i tuto hodnotu směrem dolů, dostal by se na úrovně, při kterých byl k vidění naposledy v březnu letošního roku.

 

Čtěte více:

Japonská ekonomika vzrostla ve čtvrtletí nejrychleji za rok
18.05.2016 8:20
Japonská ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu o...
Dilema Fedu: chuť zvednout úroky versus BREXIT a recese zisků
18.05.2016 9:10
Americká data se lepší a rétorika Fedu se přiostřuje již několikátý de...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.06.2025
9:13Víkendář: Spojené státy a chaos jednoho člověka
13.06.2025
22:02Wall Street pod tlakem: Investoři utíkají do bezpečí, trhy ztrácejí  
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  
15:45Německá BioNTech za 1,25 miliardy USD převezme domácího konkurenta CureVac

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data