Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Britská libra posiluje tři dny v řadě, dnes akcentuje příznivé údaje o mzdách

Technická analýza - Britská libra posiluje tři dny v řadě, dnes akcentuje příznivé údaje o mzdách

18.05.2016 15:32
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje velmi vysoko nad hladinou týdenního pivotu na 1,4405 GBPUSD. Oscilátor Stochastik se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 65 (křivka K) a 42 (křivka D). Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. V krátkodobém horizontu může apetit libře vydržet a měnový pár se tak může dostat nad 1,4600 GBPUSD.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Další jestřábí výroky z Fedu mohou naopak pomoci dolaru napravit ztráty z tohoto týdne.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,13, celkem 47 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,4597
R1 - 1,4473
Pivot - 1,4405
S1 - 1,4283
S2 - 1,4215

fxxc

Komentář:
Poslední data z Británie byla smíšená. Za odhady zaostal průmysl i růst spotřebitelských cen. Dnes jsme však dostali příznivé informace o mzdách - rostly rychleji, než se čekalo. Navíc poslední průzkum Ipsos MORI ukázal, že mezi voliči značně převládli zastánci setrvání země v EU. Poměr dosáhl 55 ku 37 %, což je už solidní náskok. Nervozita z možného Brexitu se tak mírně snižuje. Díky mzdám i průzkumu klesají sázky na letošní snížení sazeb BoE, což libře také pomáhá. Opačným směrem však působí posun očekávání o politice Fedu. Dosud trh s růstem sazeb v USA v nejbližších měsících prakticky nepočítal. Pravděpodobnost utažení politiky však po nových číslech a prohlášeních bankéřů narůstá. Podle nás je zvýšení sazeb v červnu či (spíše) v červenci v zámoří velmi reálnou možností. Z technického hlediska využila libra výstupu oscilátoru Stochastik z přeprodaných úrovní a již třetí den po sobě proti americkému dolaru posiluje. Úterním obchodováním překonala týdenní pivot, dnes se přehnala i přes první rezistenci. Využívá podpory při hodnotě 1,4315 GBPUSD, kde se nachází průměrná hodnota páru z dosavadních pěti měsíců roku 2016. Pokud pokud libra dokáže na tyto úspěchy navázat, může se posunout k hodnotě 1,4600 GBPUSD a mírně výše, ze střednědobého hlediska však zřejmě bude konvergovat zpět k průměrné hodnotě letošního roku.

 

Čtěte více:

Dilema Fedu: chuť zvednout úroky versus BREXIT a recese zisků
18.05.2016 9:10
Americká data se lepší a rétorika Fedu se přiostřuje již několikátý de...
Trump jako konečná fáze hyperdemokracie
18.05.2016 11:00
Andrew Sullivan se v New York Magazine zamýšlí nad Donaldem Trumpem. D...
Tomáš Sýkora: Bez kvalitních informací ziskovou investici neuděláte
18.05.2016 12:06
Tomáš Sýkora je hlavním analytikem Patria Finance. Současně je zodpově...
Project Syndicate: Ekonomické důsledky brexitu
18.05.2016 14:00
Ti, kdo vedou kampaň za odchod Velké Británie z Evropské unie, tvrdí, ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2025
10:02Víkendář: Kdyby Fed přestal pomáhat jiným centrálním bankám…
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data