Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha - Ceny komodit posunou trhy vzhůru

Praha - Ceny komodit posunou trhy vzhůru

31.05.2016 8:46
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza včera na silně podprůměrném objemu obchodů zakončila den mírným plusem, index PX si připsal konkrétně 0,25 procenta a povyskočil na kurz 892,7 bodu. Objem obchodů činil pouze 169 milionu CZK, což je výrazně pod dlouhodobým průměrem 0,6 miliardy.

Hlavní evropské trhy se obchodovaly v závěru dne s nízkými zisky okolo 0,3 % a pražský parket z tohoto pohledu kopíruje vývoj v Evropě. Hvězdou dne na BCPP byly cenné papíry CETV, které posílily o 5,7 procenta na 62,6 CZK. Více než 1,5procentní zisk si připsaly rovněž akcie O2 CR, Unipetrolu, Tabáku a pojišťovny VIG.

Nedařilo se naopak energetice ČEZ, která odepsala přes procento a podívala se na cenu 438 CZK/akcie. Společnost po uzavření trhu oznámila, že pro letošní rok předprodala 85 % své produkce elektřiny za cenu 35 EUR/MWh. Pro příští rok ČEZ na trhu udal 72 % své produkce za cenu 31 EUR/MWh a na rok 2018 energetika předprodala zatím (k. 30 dubnu) 41 % své výroby elektřiny za 30,5 EUR/MWh. Více než procento vrátil také výrobce alkoholických nápojů Stok Spirits (-1,7 % na 56 CZK/akcie).

U ostatních titulů včera žádné výrazné pohyby neproběhly a v kombinaci s nízkým objemem obchodů lze pondělní seanci v Praze označit za velmi poklidnou až nudnou.

"Dnešní den uvidíme začátek obchodování v zelených číslech. Po včerejším klidném dnu díky zavřeným hlavním trhům se dnes očekává o dost živější den. Kromě znovuotevření trhů objemům napomůže i poslední den v měsíci, kdy obvykle dochází k rabalancingu fondů. Pozitivní náladu podpoří růst cen komodit, kdy ropa atakovala hranici 50 USD za barel. Růst cen uvidíme především na finančních titulech. Akcie energetické společnosti ČEZ by se měly znovu dostat nad 440 ," říká makléř Patria Finance Tomáš Uher.


Čtěte více:

Dolar dnes po dobrém startu zisky spíše korigoval
30.05.2016 16:57
Při pondělním obchodování na finančních trzích sledujeme málo zásadníc...
Asijské akcie udržuje v růstu silný dolar vůči japonskému jenu
31.05.2016 8:29
Očekávání investorů o dalším zvýšení úrokových sazeb v USA stále ud...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.05.2025
10:02Víkendář: Kdyby Fed přestal pomáhat jiným centrálním bankám…
10.05.2025
10:06Víkendář: První měkké přistání v historii USA a nejhorší makroekonomická politika prezidenta v historii
09.05.2025
22:01Zámořské indexy uzavřely týden bez větších změn  
17:24Ziskové žně
17:16Trump jako zastánce otevřených trhů? Wall Street ani tak neudržela úvodní zisky  
16:06Hartnett: Růst amerických akcií končí, dejte přednost dluhopisům
14:24Německé banky se připravují na boom v obranném sektoru
13:48Komerční banka, a.s.: Zápis z Valné hromady KB konané dne 24.4.2025
12:31Perly týdne: Asijská krize naruby
12:03Trhy mají snížení cel za hotovou věc. Amerika před jednáním s Čínou odkryla karty  
10:58Ohnsman: Muskovi dochází nápady na záchranu Tesly. Jaké jsou její akciové alternativy?
10:09Trumpova obchodní dohoda: Britské vozy v USA za nižší clo, americké automobilky protestují
10:04Růst maloobchodních tržeb v Česku: Internetové prodeje a pohonné hmoty na vzestupu
9:16Rozbřesk: NBP sice srazila sazby o 50 bps, ale na další agresivní redukce to nevypadá
9:07Čínský vývoz v dubnu rostl více, než se čekalo, vývoz do USA ale klesl
8:51Nový papež, obchodní dohody a úleva pro emisní normy. Evropské futures jsou v zeleném  
6:06Barro: Fiskální výdaje ekonomice příliš nepomohou, ale lze je zaplatit inflací
08.05.2025
22:01Americké akcie rostly po komentářích Donalda Trumpa  
17:09Signály k nákupům…
15:20Trump se opět opřel do šéfa Fedu poté, co ponechal sazby na stejné úrovni. Podle něj je to "hlupák" a "ztroskotanec"

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data