Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Růstový trend na pražské burze by měl dnes pokračovat

Růstový trend na pražské burze by měl dnes pokračovat

21.09.2016 8:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza včera završila druhý růstový den za sebou, když index PX zakončil obchodování s přírůstkem 0,43 % na 865,53 bodu. Prahu táhly vzhůru především akcie ČEZ a Erste Bank. Objem obchodů činil 0,455 mld. , což bylo znovu pod ročním průměrem na hodnotě 0,582 mld. .

Akcie ČEZ v pražském závěru zpevnily o 0,8 % na 426,50 za jednu. Erste posílila o 1,9 % na 704,70 za akcii. Z finančních titulů rostly také akcie rakouské VIG, které přidaly 1,08 % na 469,00 za kus. Akcie Kofoly vzrostly o 0,74 % na 410 za jednu poté, co firma oznámila, že kupuje chorvatského výrobce minerálních vod Studenac.
Nejobchodovanějším titulem v Praze byla včera Komerční banka, která ale celý den akcie zakončila se ztrátou 0,60 % na 826,00 za akcii. Za celý den se zobchodovaly akcie firmy v objemu 244,661 milionu .

Podle Martina Havlana, makléře Patria Finance, šlo včera o nejvyšší aktivitu na tomto titulu (KOMB) za poslední tři týdny. Bylo tomu tak ale spíše díky snížené likviditě během posledních tří týdnů. Podle Havlana byl na trhu větší zahraniční prodejce, nicméně jelikož se KOMB nachází v blízkosti nejnižších hodnot od konce roku 2013, trh byl podpořen mnoha kupci, většinou z regionu.

K již neobchodovaným akciím společnosti NWR přišla zpráva, že americká Citibank se u ostravského krajského soudu, který se zabývá úpadkem těžařské společnosti OKD, domáhá uznání pohledávek za 10,1 miliardy korun. Ve sporu jde o dluhopisy, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources, která je majitelem OKD, a společnost OKD za ně ručila. Citibank držitele dluhopisů zastupuje. Patří mezi ně také investiční fondy sdružené v neformálním uskupení Ad Hoc Group (AHG), které je majitelem většiny hlasovacích práv v NWR. Pohledávky Citibank jsou v rámci insolvenčního řízení s OKD největší přihlášené, které insolvenční správce Lee Louda neuznal a s neuznáním pohledávek držitelé nesouhlasí.

„Dnes by se opět mohlo obchodovat v zelených číslech,“ řekl k dění na pražské burze Tomáš Uher, makléř Patria Finance. Naznačují to podle něj futures indexu DAX, které získávají 0,70 %. “Komerční banka včera zavřela pod 830 , kam očekáváme její návrat. ČEZ včera zareagoval na rostoucí cenu komodit a zavřel na 426,50 . Dnes neočekáváme výraznější pohyb. Moneta by se měla stále držet na 80 , po včerejší korekci na Philip Morris očekáváme jeho návrat ke 12700 . Unipetrol se jeví jako stabilizovaný kolem závěrečné ceny 180 . Erste by mohla pokračovat v růstu po včerejším proražení hranice 700 ,“ uvedl Tomáš Uher.





Čtěte více:

ČR dluží v zahraničí čím dál víc
20.09.2016 11:07
Zahraniční dluh ČR dále narůstá a na konci prvního pololetí již dosáhl...
Elektromobil Bolt s daňovou úlevou vyjde pod 30 000 USD
20.09.2016 15:00
Americká automobilka GM oznámila cenu svého elektrického automobilu Ch...
Kofola kupuje chorvatského výrobce minerálních vod Studenac
20.09.2016 14:29
Kofola ČeskoSlovensko a chorvatská společnost Podravka podepsaly smlo...
Pražská burza rostla druhý den za sebou, vzhůru ji táhly ČEZ či Erste
20.09.2016 17:04
Pražská burza dnes završila druhý růstový den za sebou. Index PX zako...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?
29.05.2025
22:00Nvidia po výsledcích táhla trhy vzhůru  
18:23Nový inflačně - monetární režim a finanční síla obchodovaných firem

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data