Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha open – O2 zůstává v indexu MSCI, Moneta přidána

Praha open – O2 zůstává v indexu MSCI, Moneta přidána

15.11.2016 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza na začátek týdne připsala 0,46 procenta na 905,11 bodu. Společně se západoevropskými burzami tak byla v zeleném, když německý DAX připsal 0,24 procenta, francouzský CAC 40 0,43 procenta a britský FTSE 100 0,34 procenta. Naopak trhy na východ ztrácely – polský WIG 20 po prodlouženém víkendu zakončil pondělní seanci se ztrátou 2,39 procenta a maďarský BUX ztrácel 1,24 procenta.

Tahounem dne byly akcie Erste, které připsaly 1,17 procenta na 752,20 za kus. Druhý rakouský titul Vienna Insurance Group získal 1,87 procenta na 539 za jeden cenný papír. Z finančního sektoru se dařilo i Monetě, která byla po obchodních hodinách v USA zařazena podle očekávání do indexu MSCI Czech Republic. Včera rostla o 1,42 procenta a uzavřela na 85,95 za akcii.

Naopak Komerční banka posunula index PX opačným směrem, když odepsala 0,76 procenta na 887 za kus, podobně jako ČEZ, který odepsal 0,40 procenta na 425,30 za kus. O2ČR odepsala 0,26 procenta na 227,40 za cenný papír. Společnost navzdory očekávání zůstala na indexu MSCI Czech Republic.

Makléř Patria Finance Tomáš Uher uvádí: „Dnešní hlavní událostí je očekávané zařazení Monety do indexu MSCI a pro některé investory překvapivé nevyřazení telekomunikace O2. Na tuto zprávu očekáváme pozitivní tržní reakci. Titul by měl otevřít nad 230 . Komerční banka dle očekávání již včera oslabila a zavřela pod 890 . ČEZ uzavřel seanci poměrně nízko v porovnání s kontinuálním obchodováním, neočekáváme ale vyšší růst, neboť by mu měla klesnout váha v indexu MSCI a to způsobit mírné outflow. VIG i včera zůstal nadále velice silný a přiblížil se k 20 EUR, kde by mohl najít hranici odporu.“



Čtěte více:

Dolar stoupá výš hlavně proti jenu, kterému chybí podpora výnosů
14.11.2016 17:24
Obavy trhů z toho, že by Fed nakonec ustoupil z prosincového zvýšení ...
Wall Street zakončila nerozhodně, dařilo se bankám
14.11.2016 22:05
Americké akciové trhy se dnes střídavě pohybovaly mezi kladnými a zápo...
Akciová Asie: Vyhlídky na prosincové zvýšení sazeb v USA zařídily smíšené výsledky
15.11.2016 8:34
Před blížícím se prosincovým zasedáním amerického Fedu investoři zvyšu...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data