Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha open - trh by měl otevřít v zelených číslech, šanci růst mají hlavně bankovní tituly

Praha open - trh by měl otevřít v zelených číslech, šanci růst mají hlavně bankovní tituly

22.11.2016 8:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Nový týden Praha včera zahájila nepatrnou ztrátou o 0,05 procenta, když index PX skončil obchodní den na 884 bodech a navázal tak na ztráty z minulého týdně. Obchodování bylo před závěrečnou aukcí poklidnější než v předchozích dnech a s objemem 0,655 miliard bylo jen mírně nad průměrem za poslední rok.

Nejvíc směrem dolů táhla index rakouská Erste, která v pondělí odepsala 0,72 procenta na 721,8 za akcii. Taktéž rakouská Vienna Insurance Group odepsala až 1,22 procenta na 528,2 za jeden cenný papír. Na tomto titulu se dnes může očekávat zvýšená aktivita kvůli tomu, že jako jeden z posledních pražských blue-chips dnes před seancí zveřejnil výsledky hospodaření. Ve 3Q/2016 skupina dokázala vygenerovat zisk před zdaněním 100 miliónů eur, což je zlepšení oproti ztrátě 84 miliónů ve stejném období před rokem. Další z třetice finančních titulů Moneta ztrácela lehkých 0,12 procenta na 82,50 za kus. Po několikáté byla nejobchodovanějším titulem dne, k čemuž asi stále přispívá její zařazení na index MSCI Czech Republic minulý týden.

Stejně jako v závěru minulého týdne, v pondělí přidala z finančních titulů opět Komerční banka, a sice se ziskem 0,96 procenta na 853,2 za kus. I když Komerční Banka svou vahou táhla index nejvíce směrem nahoru, nejlépe se dařilo CETV. Její cenné papíry přidaly 2,64 procenta a na konci seance se obchodovaly za 66 za jen kus. Obchodování ve zbytku Evropy se drželo kolem nuly. Německý DAX ztratil 0,20 procenta, zatímco francouzský CAC 40 přidal 0,56 procenta. Na východ od Prahy se po pátku role obrátily a v mírné ztrátě 0,02 procenta byl maďarský BUX , zatímco polský WIG 20 přidával 1,77 procenta.

"Trh by měl otevřít v zelených číslech. Futures indexu DAX získávají 0,75 % a růst očekáváme především na bankovních titulech," uvedl Tomáš Uher, makléř Patria Finance. Podle Uhera po poměrně výrazném prodejním tlaku posledních dní by mohla růst hlavně Erste. "VIG před chvílí reportoval neutrální výsledky a bude zajímavé sledovat, jak si je vyloží zbytek trhu. Na ČEZu neočekáváme výraznější pohyb vzhůru vzhledem ke klesajícím cenám komodit jako je elektřina a uhlí. Moneta včera zavřela poměrně vysoko vzhledem ke kontinuálnímu obchodování a dnes by mohla otestovat hranici 83 . Philip Morris se blíží zajímavému levelu 13000 , který by mohl dnes dosáhnout," doplnil Tomáš Uher. 

 


Čtěte více:

Citigroup a JPMorgan jsou nyní
21.11.2016 14:30
V pondělí vydala Rada pro finanční stabilitu (FSB) skupiny G20 ve spol...
Příští zastávka Vídeň? Ropná dohoda má pořád rizika
21.11.2016 14:04
Pro OPEC by to mohla být první skutečná dohoda o snížení produkce rop...
T. Vlk a T. Sýkora: Sektorové daně v Česku, evropské indexy, dluhopisy (video)
21.11.2016 14:39
Analytici Patria Finance Tomáš Vlk a Tomáš Sýkora se v tomto vydání vě...
VIG - Odhady výsledků za 3Q16: Zpátky v černých číslech
21.11.2016 15:47
VIG zveřejnění svoje hospodářské výsledky za 3Q16 v úterý (22. listopa...
Mayová: Dáme 2 mld. liber na výzkum a snížíme daně. – Schäuble: Nesmíte se uchýlit k daňovému dumpingu
21.11.2016 16:30
Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí oznámila kroky, kterými chc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  
14:02Traders Talk: Tech ustupuje, otěže přebírá defenziva a Stellantis těžce krvácí
14:01Investoři znejistěli. Čínské výrobce elektromobilů brzdí drahé suroviny i slábnoucí poptávka  
12:28Reddit zasadil medvědům tvrdou ránu. Tržby rostly o 70 procent, výhled zůstává optimistický  
10:58Amazon sentimentu přitížil, ale propad trhů opět láká kupce  
10:52Průmysl ke konci roku rostl, dočkáme se v roce 2026 zrychlení
10:47Komerční banka: Pokles jádrových výnosů i poplatků částečně vyvažuje atraktivní dividenda  
10:28Stellantis couvá od elektromobility. Za restrukturalizaci zaplatí 22 mld. eur a nevyplatí dividendu. Akcie klesají o 22 procent
8:49Novo Nordisk čelí levnější napodobenině Wegovy, Anthropic vydává novou verzi Clauda, evropské futures v záporu  
8:48Rozbřesk: ČNB zůstává jednotná a kolabující bitcoin pomáhá dolaru
8:45Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 4Q 2025
8:25Komerční banka oznámila slabší závěr roku, ale optimistický výhled na 2026
05.02.2026
22:35Amazon bude utrácet ještě více než Alphabet. Letošní výdaje odhaduje na 200 miliard dolarů
17:25Návrat hodnotových akcií a cyklické signály akciového trhu
16:26Excalibur Army ze skupiny CSG získala v Asii zakázku na obrněná vozidla za šest miliard
16:18Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, jejich pokles je však stále ve hře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data