Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street opět na růstové vlně. Delta po výsledcích poklesla

Wall Street opět na růstové vlně. Delta po výsledcích poklesla

13.07.2017 22:00
Autor: Jakub Brukner, Patria Finance

Americké akciové trhy navázaly ve čtvrtek další růstovou seancí: index Dow Jones Industrial Average uzavřel o 0,1 % výše, Standard & Poor´s 500 pak přidal 0,2 % a technologický Nasdaq Composite zakončil o + 0,2 % výše.

Z jednotlivých sektorů se nejvíce dařilo informačním technologiím a financím, ztrácely naopak telekomunikace.

Technologický nováček Snap zastavil sérii propadů a po upgradu od analytiků Stifel rostl o téměř 3 %. Stále se však obchoduje více než dolar pod svou upisovací cenou 17 USD za akcii. Korekce se dočkaly akcie AMD, které tak přerušily šestidenní spanilou jízdu, kdy titul posílil o 19 %. Sektor byl však tažen růstem významnějších konstituentů, jmenovitě akciemi Apple, které posílily o 1,4 %.

Z trojice bank, které budou v pátek představovat výsledky za 2Q 2017, se nedařilo pouze Citigroup, naopak akcie JPMorgan a Wells Fargo posílily. Dařilo se automobilkám Ford, Fiat Chrysler a General Motors. Ztrácela naopak Tesla.

Díky příznivým odhadům na růst tržeb a posilovaly maloobchodní firmy Kohl´s, Target nebo Gap.

Kvůli prohlášení prezidenta Trumpa o chystaném uvalení celních tarifů na importovanou ocel a základní materiály posílil ocelářský gigant US Steel, Alcoa nebo Cliff´s Natural Resources.

CEO britské farmaceutické AstraZeneca oznámil přestup k izraelské konkurenci Teva Pharmaceutical, jejíž akcie obchodované na burze v New Yorku posílily o 3,4 %.

Aerolinky Delta poklesly po výsledích o - 1,8 %, fimra i přes rostoucí tržby nedokázala udržet marže z letenek a zisk na akcii tak nedosáhl na očekávání analytiků.

 
 
 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.