Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza: VIG před výsledky -1 %, o Pegasu bude jasněji v pátek

Pražská burza: VIG před výsledky -1 %, o Pegasu bude jasněji v pátek

21.08.2017 17:04
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Drobnou ztrátou zakončuje pražská burza úvod nového týdne pod tlakem akcií bank Erste i Komerční banky a ztrácející pojišťovny VIG před zítřejšími výsledky. Podporou naopak byly akcie energetiky ČEZ, živené růstem cen elektřiny na trhu, i banky Moneta, která se při poklesu ostatních finančních titulů oklepává z tlaku posledních dní. Objem obchodů s akciemi na pražské burze za dnešní den dosáhl 0,313 miliardy korun, zhruba poloviny průměru posledního roku.

Hlavním stabilizátorem vývoje na pražské burze byly akcie energetiky ČEZ se zhodnocením o 0,8 procenta nad 424 koruny za akcii. Podporou akciím ČEZu je růst cen elektřiny na trhu. Roční kontrakt na německé burze se dostává přes 33 euro za MWh. Akcie ČEZ pak míří směrem 100 i 200denního klouzavého průměru na úrovni 427 korun za akcii.

Zpeňování ČEZu doprovodily růstem o více jak procento k 77 korunám za akcii cenné papíry banky Moneta. Ta byla v předchozích třech týdnech soustavně pod tlakem, například také ve spojení historického a znovu skupinou Arca oživeného sporu o právní správnost získání části Agrobanky.

O necelé procento na hodnotě 1020 korun končí v úvodu týdne obchodování akcie producenta netkaných textilií Pegas Nonwovens. Firma dnes doručila své oficiální, písemné stanovisko na nevyžádanou nabídku na převzetí společnosti R2G Rohan a také regulátorovi ČNB. 

Minoritní akcionář R2G Rohan Czech oznámil, že v pátek oficiálně zveřejní svou dobrovolnou nabídku na převzetí společnosti Pegas Nonwovens. Ve společnosti překročil hranici 10% podílu. 

"Text dobrovolné nabídky převzetí společně se stanoviskem představenstva bude uveřejněn tento pátek, 25.srpna... Společnost R2G Rohan Czech obdržela všechna regulatorní povolení a stanoviska související s její dobrovolnou nabídkou převzetí," uvedla R2G Rohan v tiskové zprávě. R2G Rohan Czech oznámila záměr dobrovolné nabídky převzetí v polovině července. Hodlá všem ostatním akcionářům nabídnout cenu k odkupu 1010 korun na akcii, tržní cena akcií Pegasu se tedy již dostala nad tuto metu. K 18.srpnu kontroloval R2G Rohan Czech akciový podíl 10,82 procenta, a zvýšil tak svůj podíl z předchozích 7,92 procenta, oznámil dnes také Pegas

Na sestupné straně dnešního vývoje na pražské burze jsou rakouské tituly Erste s odpisem 1 procenta pod 927 korun za akcii a pojišťovny VIG, která v úterý ráno před trhem zveřejní své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí a první pololetí roku 2017. Titul dnes ztratil 1,1 procenta na 646,50 . Analytik Patria Finance Václav Kmínek očekává růst hrubého předepsaného pojistného o 0,9 % na 2,2 mld. eur a potvrzení výhledu do roku 2019 na úrovni cíle 450-470 mil. eur zisku před zdaněním. To je růst o 10-15 % proti roku 2016.


 
 
 

Čtěte více:

Pražská burza vstupuje do nového týdne poklesem
21.08.2017 10:06
Pražská burza otevírá poklesem o 0,3 %, a tak klesá již druhým dnem v ...
Odhalen největší finanční podvod na světě?
21.08.2017 13:11
Jedna studie Fedu z roku 2009 tvrdila, že 60 % všech hypoték bylo pro...
Sobotka: Minimální mzda bude od ledna 12.200 korun. Co na to ekonomové a firmy?
21.08.2017 11:13
Minimální mzda v Česku se od ledna zvýší o 1200 korun na 12.200 kor...
Týdenní výhled: Týden měkkých indikátorů a akvizičních novinek
21.08.2017 11:33
Makroekonomická data v začínajícím týdnu zastupují zejména měkké indik...
VIG: V centru pozornosti bude hrubé předepsané pojistné a finanční výsledek (odhad 2Q17 výsledků)
21.08.2017 14:54
Pojišťovací skupina VIG bude zítra ráno reportovat své výsledky hospod...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  
16:32Bydlení koncem roku přestalo zdražovat, mezičtvrtletně se ceny neměnily
16:30Nečekaně silný příliv objednávek pro americký průmysl vytáhl ISM do pozitivního pásma  
16:15Nedůvěra v dolar a opak u akcií?
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Nově otevřená prac. místa