Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technologie vrátily na Wall Street zelenou barvu

    Technologie vrátily na Wall Street zelenou barvu

    21.11.2018 22:02
    Autor: Jan Prockert, Patria Finance

    Americkým akciím se po vlně brutálních výprodejů z úvodu týdne podařilo odrazit od svých letošních minim. Burzy v zámoří rostly navzdory špatným makroekonomickým ukazatelům a negativnímu oznámení organizace OECD, která snížila odhadu růstu globální ekonomiky. V USA jednak prudce klesly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a za druhé se zvýšily žádosti o dávky v nezaměstnanosti, které vzrostly na 224 tis. (odhad 215 tis.).

    Za středeční pozitivní sentiment může zejména sektor technologií reprezentovaný indexem Nasdaq , jež posílil těsně pod hodnotu 7000 bodů a připsal si tak růst o téměř 1 %. Index zpevnil především díky uskupení akcií FAANG, ze kterého posílily 4 z 5 členů vyjma internetové televize Netflix. Průmyslový Dow Jones táhly hlavně ropné společnosti v čele s akciemi společností Chevron (+1,21%) a Exxon Mobil (+0,77%).
    Oživení na energetický sektor přinesly informace o stavu amerických zásob, které měly za následek růst ceny lehké texaské ropy WTI o 1,9 %.

    Nedařilo se naopak sektoru zdravotnictví jako jednomu z hlavních představitelů necyklických odvětví. Nejhůře se vedlo akciím společnosti Johnson & Johnson, jež včera paradoxně zavřely na historických maximech. Pokles akcií o 3 % má na svědomí americký odvolací soud, který zamítl blokaci vstupu na trh konkurenční generické verzi léku Zytiga na léčbu rakoviny prostaty. Rozhodnutí soudu by tak firmu Johnson & Johnson mohlo stát miliony dolarů, protože se jedná o jeden z jejich nejlépe prodávaných produktů.

     

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa