Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Niedermayer: ČR není připravena na úbytek peněz z fondů EU

    Niedermayer: ČR není připravena na úbytek peněz z fondů EU

    06.12.2018 17:59
    Autor: ČTK

    Česko vzhledem k hospodářskému růstu bude přicházet o peníze z kohezních fondů Evropské unie, není ale připraveno na to, aby se ucházelo o peníze v programech, kde o ně musí soutěžit s jinými členskými státy. Na jednání Evropské platformy o rozpočtu EU to dnes ve Sněmovně řekl europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09). Upozornil také, že o tom, jaký přínos budou mít peníze z kohezních fondů pro Česko, rozhoduje hlavně nastavení národních programů pro čerpání.

    Niedermayer upozornil, že Česko v ekonomické výkonnosti rychle dohání evropský průměr, což povede v budoucnu k omezení peněz z kohezních fondů. "Finanční rámec (pro roky 2021 až 2027) je zřejmě poslední velké kohezní období pro Českou republiku," řekl.

    Podle něj se ale stát nepřipravuje na to, že v budoucnu se bude muset ucházet o peníze z jiných zdrojů, protože se všichni zaměřují pouze na vyčerpání peněz z kohezních fondů. "V budoucnu budeme přicházet o peníze, které nyní čerpáme, ale neumíme čerpat ty, o které potom budeme soutěžit," řekl.

    Europoslanec také kritizoval to, že se peníze z kohezních fondů často využívají neúčelně. "Nečerpáme peníze dost rychle. Pak ke konci období se utrácí za cokoli, jen aby se vláda nedostala do průšvihu a nezbylo moc nevyčerpaných peněz," uvedl. Podle něj tak o přínosu evropských peněz nakonec rozhoduje spíš nastavení programů pro čerpání než to, kolik peněz si dokáže v EU Česko vyjednat.

    Niedermayer ve Sněmovně kritizoval i některé priority české vlády při vyjednávání o podobě víceletého finančního rámce. Podle něj není v českém zájmu odstranit stropy pro vyplácení zemědělských dotací pro velké podniky. "Je třeba vést v českém Parlamentu diskusi, jestli to je český národní zájem, nebo zájem nějaké skupiny," řekl.

     

    Čtěte více:

    Začne ECB v roce 2019 skutečně zvedat sazby?
    04.12.2018 5:49
    Není pochyb o tom, že ECB zamýšlí po létě roku 2019 začít s normalizac...
    Firmy v eurozóně rostly nejpomaleji za dva roky, v Německu za čtyři
    05.12.2018 14:50
    Růst aktivity soukromého sektoru v Německu byl v listopadu nejpomalejš...
    Koruna má proplout neklidnými vodami roku 2019 a posílit
    06.12.2018 9:28
    Protiinflační politika České národní banky (ČNB) v příštím roce podpoř...

    Váš názor
    • Pokrytecká Velkámedvědice
      09.12.2018 13:47

      Tak se nám tady rozmohl takový nešvar. Každý čučkař, který je významný jen svou tloušťkou a obhroublostí, uráží presidenta Zemana. A když mu zrovna inzulín dovolí, tak si kopne i do Tomia Okamury. Takový Farský s feťákem Bartošem asi budou jeho vzory s pionýrským šátkem na krku.
      Kompik
      • Re: Pokrytecká Velkámedvědice
        11.12.2018 15:23

        A musím tě zklamat, i když tvá sprostota nezná mezí, budeš zklamán, inzulin dávno nepíchám, i když mě cukrovka jako prezidnetu napadající vlastní tajné služby v neděli neodešla. Zm.di a k.nda v podání Zemana se ti líbí a mě budeš kázat o morálce. Seš trapný.
        Velkamedvědice
        •  
          11.12.2018 15:32

          Snižování důvěryhodnosti zpravodajských služeb prezidentem znamená ohrožování bezpečnosti obyvatel státu, která je na těchto službách do značné míry závislá. To určitě není nic, za co by měl kterýkoli občan ČR hlavě státu tleskat. Radovat se můžou tak maximálně nepřátelé naší země včetně teroristů..
          Hygge
      • Re: Pokrytecká Velkámedvědice
        11.12.2018 15:18

        Nešvar je neschopnost argumentace bývalý příteli a nácky jako ty opravdu podporovat nebudu, mám na to právo, ostatně dle vašé logiky můj kůň dostal více hlasů než nacionalistická SPd, která volá po hlasu lidi a ve svych stanovách ho zakazuje a činí Okamuru neodvolatelným.
        Velkamedvědice
    • Příšerná nezaměstnanost mladých Francouzů
      08.12.2018 15:43

      Vynikající PhDr. David Emler, Ph.D. z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (institut mezinárodních studií) aktuálně v živém vysílání ČT24 k pařížským protestům v 15:13 hod. sdělil, že nezaměstnanost mladých lidí do 25 let činí ve Francii 50%! (momentálně lze rozhovor přehrát zpět v čase)
      Špaček
      • Re: Příšerná nezaměstnanost mladých Francouzů
        08.12.2018 16:41

        V tom případě se vynikající PhDr. Emler velice mýlí. "Nezaměstnanost mladých lidí ve Francii činí 24,4 procenta, narozdíl od Nšmecka, kde je mezi lidmi od 15 do 24 let bez práce jen 8 procent" Problémem jsou špatně zvolené obory a dotace od rodičů, které umožňují nehledat práci tak intenzivně, jak by bylo potřeba...
        qwer
        • Tak se PhDr. asi spletl a redaktor si nedovolil oponovat :-)
          08.12.2018 17:39

          PhDr. David Emler, Ph.D. Vzdělání: 2014: Moderní dějiny / politické vědy - cotutelle FSV UK / Université Paris Nanterre (Ph.D. mention tres honorable) Disertační práce "Politika, historie, paměť: politické využívání minulosti ve Francii od 90. let 20. století" These "La politique, l’histoire, la mémoire : les usages politiques du passé en France depuis les années 1990" 2007: Západoevropská studia - FSV UK (PhDr., Mgr.) 2004: Mezinárodní teritoriální studia - FSV UK (Bc. summa cum laude) Badatelské zaměření: historiografie; kolektivní paměť; využívání minulosti; soudobé francouzské dějiny; francouzsko-německé vztahy; kulturní dějiny střední Evropy
          Špaček
          • Jen jestli pan doktor neměl na mysli skutečnou nezaměstnanost :-)
            08.12.2018 17:45

            Míra nezaměstnanosti – ukazatel, který považuje za nezaměstnané ty, kteří nemají práci, v posledních čtyřech týdnech ji aktivně hledali a jsou připraveni nastoupit do práce – je skutečně taková. Avšak z této definice pak vypadávají dlouhodobě nezaměstnaní, kteří si práci aktivně nehledají.
            Špaček
        •  
          08.12.2018 16:43

          Ale nic si z toho nedělej. Vyniikající soudruh prezident taky tahá čísla z rukávu, jak kouzelník králíka z klobouku. A taky vždycky špatně, ale kdo by to po něm kontroloval, když se tvářil jako že to 100% ví....
          qwer
    • Nácek
      08.12.2018 12:28

      Rozhodně nemám potřebu strávit s úchylem sobotu. Pa
      Velkamedvědice
    • Dvojtečka
      07.12.2018 16:49

      má v tomhle pravdu jen si spočti kolik každý rok uspoříš na roamingu určitě více než 40 korun a kdyby EU mohla a umravnila i tuzemské operátory tak kromě akcionářů O2 by všichni ostatní měli neomezená data za 200 kaček jak jinde v EU, jen u nás anoistická svoloč pinddala před volbami co s tím oligopolem provededou a co jim to ovce naházeli tak zase prd jako u všeho, takže ani EU není jen černá nebo bílá
      Mike -Green D. is killing Europe
      • Re: Dvojtečka
        07.12.2018 19:19

        ¨To nácek nepochopí. Táta čistokrevný čech Okamura ho učí nenávisti k ostatním a budování plotů. Podnikatel je pro něho sprostí slovo. Solidarita je mu cizí, nejspíš by nechal umčít babičku , kdyby solidarita ve zdravotnictví nebyla poviná. Naštěstí mladí se už rodí jako evropané.
        Velkamedvědice
    • Skóre
      07.12.2018 15:01

      Pánové, jaké je zde skóre? Kdo koho ubil argumenty? :o)
      Kočičák
    Aktuální komentáře
    30.07.2026
    18:24AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost
    14:03Meta nedokázala přesvědčit investory návratností extrémně vysokých investic do AI  
    13:48Šindel: Česká ekonomika zrychlila, za očekáváním ČNB ale opět zaostala
    13:36Britská centrální banka drží sazby, přibývá ale hlasů pro jejich zvýšení
    13:01Microsoft smetl pochybnosti ze stolu a jasně ukázal, jaký přínos mají investice do AI  
    11:43Erste zvýšila výhled i dlouhodobé cíle, výnosy ale zaostaly za očekáváním trhu  
    11:26Česká ekonomika po slabším začátku roku znovu nabírá tempo
    11:15Fed nezvyšuje sazby, ale nejistotu, výsledky velkých techů jsou smíšené a akcie převážně zelené  
    10:59Stellantis se vrátila k zisku. Obrat táhne Severní Amerika, Evropa dál zaostává
    10:48Dlouhodobý investiční produkt láká čím dál více Čechů. Za dva a půl roku do něj vložili přes 12 miliard korun
    10:39BMW doplácí na krizi v Číně. Zisk automobilky se propadl o více než třetinu
    10:30Komerční banka překonala očekávání a zlepšila výhled. Hlavní výnosy však zůstávají pod tlakem  
    9:41Komerční banka, a.s.: Hospodářské výsledky 2Q 2026
    9:06Rozbřesk: Nový šéf Fedu Kevin Warsh pozorně sleduje reakce trhů na příchozí data.
    8:51I přes pokles čistého zisku Komerční banka překonala odhady a dividenda má dosáhnout 80 % zisku
    8:41Erste překonala odhady a zvýšila výhled. Do roku 2030 chce více než zdvojnásobit zisk na akcii

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - HDP, q/q
    10:00DE - HDP, q/q
    11:00EMU - HDP, q/q
    13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
    14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m