Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké indexy přepisují letošní maxima

Americké indexy přepisují letošní maxima

21.03.2019 21:01
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Akciové trhy v zámoří se pohybují nejvýše v tomto roce a zároveň za posledních 5 měsíců. Investoři se mohou spolehnout na Fed, který se ukazuje, že je připraven přijít na pomoc, když vidí potřebu. Do hledáčku se tak ve velkém znovu dostávají rizikovější aktiva jako např. akcie.
Nejziskovějším sektorem byly informační technologie, které poskočily o 2,6 %, následoval nemovitostní sektor s růstem přes 1,6 %. Uvolněná politika se nelíbí financím, kdy tento sektor jako jediný klesal (-0,3 %).

Z podstatných makroekonomických dat byl zveřejněn ekonomický výhled dle Fedu z distriktu Philadelphia. Zlepšující se nálada byla vidět už na samotném očekávání růstu ze záporných 4,1 bodů na kladných 4,8. Finální čtení nakonec bylo 13,7 bodů.

Index Dow Jones Industrial Average končil obchodování 26 bodů pod hranící 26.000 bodů, co znamenalo denní růst o 8 desetin procenta. S&P 500 závěrem na 2.855 bodech (+1,1 %) překonal letošní maxima a z technického pohledu už mu nic nepřekáží, aby si vzal do parády i ta historická. Technologický Nasdaq Composite tažen hlavně tituly z polovodičového segmentu dnes poskočil o 1,4 % na 7.838 bodů. Ani v tomto případě už technika klacky pod nohy házet nebude.

Hlavní měnový pár eurodolar střízlivěl po včerejším Fedu. Z denních maxim pod 1,1440 klesl až na úroveň první denní podpory na 1,1350. Tato hranice posloužila jako opora k mírnému odrazu. Ropa WTI se znovu podívala pod 60 USD za barel. Komodita dnes poklesla o 0,7 % na 59,82 USD. Mírně ztrácelo i zlato, kde trojská unce poklesem na 1.308 USD ztratila 0,3 % hodnoty.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data