Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie zakončily týden na historických maximech

Americké akcie zakončily týden na historických maximech

15.11.2019 22:01
Autor: František Kronus, Patria Finance

Páteční obchodování v USA přineslo další růsty a prolomení nových historických maxim. Co bylo důvodem dnešního růstu? Makroekonomická data jistě ne - říjnová data z amerického průmyslu dopadla hůře než se čekalo. Ovšem tvrdá data opět zastínila pozitivní nálada spojená s očekáváním obchodní dohody mezi USA a Čínou. Doufejme tedy, že Trump opět neotočí o 180 stupňů jako již několikrát předvedl. Vzhledem k tomu, že se blíží prezidentské volby však věřím, že nebude chtít trhy zklamat - nemusel by být zvolen znovu a právě na tuto strunu pravděpodobně hraje Čína. Dalším důvodem aktuálních růstů je pak poměrně slušná výsledková sezóna. Mnoho investorů mělo totiž obavy, že korporátní výsledky za předešlé čtvrletí nebudou tak dobré, jak se ukázalo.

Nejlépe se dnes dařilo technologiím a to zásluhou výborných výsledků společnosti Applied Materials (+9 %). Velmi slušné výsledky ohlásila i Nvidia, ovšem trh očekával víc, proto Nvidia nakonec propadla o 2,7 %. Za zmínku však stojí i další velká jména - Google +1,8 %, Microsoft +1,3 %, Alibaba +1,5 %, Netflix +1,9 %. Rovněž zdravotní sektor dnes pomáhal výraznou měrou indexům na nová maxima (Abbvie +1,1 %, Pfizer +2 %, Eli Lilly +1,6 %).

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data