Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street koriguje, Tesla padá

Wall Street koriguje, Tesla padá

30.12.2019 22:04
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Předposlední obchodní den tohoto roku probíhal v negativním rytmu. Režim byl nadále spíše prázdninový, když byly objemy o 30 % nižší než za posledních 100 dní.
Propady zaznamenaly hlavně obří technologické společnosti jako Facebook (-1,8 %) a Amazon (-1,2 %). Akcie Tesly padaly bezmála o 4 %. Sešup vyeskalovala analýza od Cowen. Brokerská společnost čeká, že producent elektromobilů nesplní cíl prodejů na už poměrně saturovanému trhu. Cowen vyhlíží v tomto roce dodání pouze 356.000 vozidel (cíl samotné Tesly 360.000-400.000).
Z nemovitostního sektoru byly představeny prodeje stávajících domů, které v listopadu rostly o 1,2 % (oček. +1,5 %). Prosincový Index nákupních manažerů z regionu Chicaga číslem 48,9 b. překonal odhady na posazené o 0,9 bodu níže.

Index Dow Jones Industrial Average ztratil 0,6 procenta a končí tak na 28.462 bodech. Širší S&P 500 se po celý den choval naprosto stejně jako výše zmíněný DJ. Z technického pohledu se barometr přiblížil růstovému kanálu, ze kterého vystoupil na startu tohoto měsíce. SPX dnes -0,6 % na 3.221 b. Technologie měřeny indexem Nasdaq Composite začínaly volným pádem, nakonec se zmátořily a končily seanci o 7 desetin níže na 8.945 bodech.

Měnový pár eurodolar po celý den inklinoval směrem k první denní rezistenci (R1 1,1211), na chvíli si s ní poradil, ale poslušně se vracel zpět. Ropa WTI má za sebou hodně rozlítaný den. Denní maxima na 62,34, minima na 61,09 USD, to vše ve dvou hodinách. V závěru obchodování na 61,60 USD (-0,2 %). Trojská unce zlata dále drží růstovou šňůru. Dnes 1.514 USD (+0,3 %).

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.01.2026
17:14Rok pádu americké výjimečnosti
16:04Německá vláda zhoršila odhad letošního růstu hospodářství na jedno procento
15:30Úspěšný den čipařů posílá akcie v celém sektoru nahoru
14:53Policie zasáhla v Deutsche Bank kvůli podezření z praní peněz spojeném s ruským oligarchou
14:44Woodová: Obrovské příležitosti pro Teslu, bitcoin se stane uchovatelem hodnoty
13:18LVMH (-7 %) zklamala výsledky i výhledem. Luxusní sektor čeká delší útlum
12:31Analytický radar: Tabák bez růstového příběhu, Erste má Polsko v ceně, KB stagnuje a Moneta je už drahá
12:00Jakub Blaha: ASML trhá rekordy. Umělá inteligence žene poptávku, ale prodeje v Číně mají oslabit  
11:38Korejský akciový trh přeskakuje německý a stává se desátým největším na světě
11:31Trump vítá slabý dolar. Měna padá na čtyřleté minimum a trhy znejistěly
11:25Trump přitížil dolaru a nasměřoval poptávku zpět do drahých kovů. Technologie naladilo ASML  
9:24ASML hlásí rekordní objednávky, zvažuje zrušení 1 700 míst a oznamuje další buyback  
9:19SpaceX plánuje IPO na červen. Od investorů chce získat 50 miliard dolarů při valuaci 1,5 bilionu
8:50Rozbřesk: Viceguvernér Frait otevírá prostor pro další pokles úrokových sazeb
8:49SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu emitenta
8:44Další růst na zlatu, silná čísla ASML a propad poptávky po luxusu od LVMH  
6:06Ark Invest: Růst směřuje k sedmi procentům, stále nejsou plně doceněny změny, které v USA probíhají
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba