Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Smršť výsledků: Reportovala Erste i americký tech. Trhy v úvodu zamíří výše

Smršť výsledků: Reportovala Erste i americký tech. Trhy v úvodu zamíří výše

30.04.2020 8:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Jsme uprostřed výsledkové sezóny a své výsledky reportovala dnes ráno Erste, včera večer pak velká jména amerického techu. Zejména ta zvedla investorům náladu a futures jsou při dnešním ránu v zeleném. 

Futures pro obchodování na evropských burzách: DAX +0,9 %, CAC +0,6 %, FTSE +0,5 % a v USA: S&P 500 +0,3 %, DJIA +0,4 %, Nasdaq +0,7 %.

Čistý úrokový výnos Erste za 1Q vzrostl na 1, 229 mld. EUR (+ 5,9 %), výnosy z poplatků narostly o 3,4 % na 504,2 milionu EUR. Provozní zisk byl ale v 1Q nižší o 6,1 % na 1 633,0 milionu EUR. Záměrem firmy je vyplatit dividendu za rok 2019, ale její výše bude záviset na hospodářských podmínkách. Banka očekává značný propad zisku v roce 2020, stejně tak jako čistého úrokového výnosu. Provozní zisk pravděpodobně letos také klesne. Více zde.

O2 C.R. kvůli epidemii COVID-19 přistoupilo k hlasování „per rollam“ místo valné hromady. To znamená, že se hlasování i dotazování odehraje výhradně korespondenčně poštou. Hlasování bude spuštěno 11. 5. 2020, kdy O2 rozešle akcionářům hlasovací lístky a pravidla hlasování. Rozhodovat budou ti akcionáři, kteří budou zapsáni ve výpisu z Centrálního depozitáře cenných papírů ke dni 5. 5. 2020.

Francouzská banka Société Générale se v 1Q letošního roku propadla do ztráty 326 mil. eur ve srovnání se ziskem 686 mil. eur ve stejném období loni. Banka kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Společnost, která v Česku vlastní Komerční banku, to uvedla v dnešním prohlášení. Výnosy se snížily o 16,5 % na 5,17 mld. eur. Očištěný čistý zisk se propadl o 90,8 % na 98 mil. eur.

Americké velké technologie po silných výsledcích společností Facebook, Microsoft a dalších posílily své akcie a blíží se smazání ztrát za tento rok. Facebook nyní zaznamenává „známky stability“ po počátečním prudkém snížení výnosu z reklamy v březnu, zatímco vzdálení pracovníci jsou pro cloudové služby společnosti Microsoft přínosem. S pozitivním výsledkem se přidala i čísla společnosti Tesla a po výsledcích přidávaly i akcie Qualcomm.

Vrchní americký vládní odborník na infekční onemocnění uvedl, že výsledky dřívějších studií nabídly „docela dobré zprávy“ ohledně potenciální léčby na Covid-19. Gilead Sciences ve středu naznačil, že remdesivir pomohl pacientům zotavit se rychleji než standardní péče. Léčba pravděpodobně získá nějakou formu zrychleného schválení nebo rozšířeného použití, předpovídá Wall Street.

Předseda Federálního rezervního systému USA Jerome Powell naléhal na zákonodárce, aby poskytli více fiskálních pobídek na ochranu ekonomiky před koronavirem a varoval před slabým zotavením. Dnes očekáváme údaje o hrubém domácím produktu eurozóny, Španělska, Francie a Itálie, které by mohly ukázat začátek hospodářského útlumu, i když se očekává, že se příští čtvrtletí ještě zhorší. Dnes bude zasedat i Evropská centrální banka.

Největší producent ropy v západní Evropě, Norsko, se připojil k mezinárodnímu úsilí o omezení dodávek poprvé za téměř dvě desetiletí. Severská země v červnu sníží produkci o 250 000 barelů denně a o 134 000 barelů ve druhé polovině roku, uvedlo ministerstvo pro ropu a energie.

Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů

ze dne 29.04.2020
Burza Index Závěrečná cena Změna (%)
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index WIG20 1651.33 3.58
PX Index PX 883.95 1.94
Budapest SE Index BUX 34815.09 2.98
Česká republika
Největší vzestupy
Název Změna (%)
ERSTE BANK 5.80
VIG 2.49
PFNonwovens 1.94
MONETA MONEY BANK 0.78
KOMERČNÍ BANKA 0.77
Největší pády
Název Změna (%)
CETV -0.90

 
 

Čtěte více:

Kroky ECB na záchranu eurozóny jenom oddalují budoucí dilema
30.04.2020 5:48
Odpověď Evropské centrální banky na koronavirus uklidnila trhy. Centrá...
Komentář analytika: Fed vidí oživení spíše ve tvaru
29.04.2020 21:37
Jak se dalo očekávat, tak Fed svou politiku na svém dubnovém zasedání ...
Americké akcie ve středu výrazně posílily
29.04.2020 22:21
Dnešní obchodní den v USA se nesl v silně pozitivním duchu a hlavní ak...
Erste za kvartál ziskem nad odhady. Celý rok tvrdě zasáhne koronavirus
30.04.2020 8:14
Bankovní skupina Erste, jejíž akcie jsou obchodování na vídeňské i pra...
O2 uspořádá místo klasické valné hromady hlasování per rollam. Zde jsou podrobnosti
30.04.2020 8:47
Tuzemský mobilní operátor O2 kvůli koronaviru namísto klasické prezenč...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.03.2026
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  
17:44Doosan Škoda Power: EBITDA i tržby loni klesly, objem zakázek vzrostl
17:11Co říká jeden alternativní pohled na valuace amerických a světových akciových trhů?
16:37ECB sazby nezměnila, pozorně sleduje Blízký východ
16:01Tržby Alibaby zaostaly za očekáváním, čistý zisk se kvůli investicím propadl o 66 procent
15:34MONETA Money Bank, a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:35ČNB úrokové sazby nezměnila
13:38Braňo Soták: Všechny segmenty Micronu jedou na plný plyn, trh je ale ostražitý  
13:20Íránské útoky na energetickou infrastrukturu straší trhy. Katarské LNG může být mimo provoz i několik měsíců

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data