Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Varování od Lufthansy a čísla od Oracle

Summary: Varování od Lufthansy a čísla od Oracle

17.06.2020 17:27
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

EVROPA:

Lufthansa

Management německých aerolinek dnes varoval své akcionáře a věřitele, že nebude-li státní pomoc ve výši 9 mld. EUR akcionáři 25. června odsouhlasena, pravděpodobně bude muset požádat soud o ochranu před věřiteli (tedy vyhlásit insolvenci). Vedení se navíc reálně bojí, že hlasování nebude úspěšné, a to z dvou důvodů:

Za prvé, přítomných bude pravděpodobně míň než 50 % hlasů, i když valná hromada bude zasedat virtuálně, a nutná tedy bude 2/3 přítomných zvednutých rukou za „ANO“.

Za druhé, jeden z hlavních investorů Heinz Hermann Thiele, který drží 15 % společnosti, se státní pomocí nesouhlasí a požaduje, aby se našlo alternativní řešení. Jeho slovo tedy bude téměř nemožné převážit.

I když by společnost přišla s novým přístupem, do insolvence by pár dní po hlasování nakonec určitě spadla. Naštěstí však v takovém případě dávají německé zákony stávajícímu managementu 3měsíční lhůtu na vytvoření plánu, jak krizi vyřešit.

Akcie se po odvážném startu vracejí na včerejší zavírací cenu (intraday -5 %).

USA:

Oracle F4Q20

Společnost Oracle nám opět naservírovala neuspokojivé menu slabých výsledků, i když do jisté míry za to může vinit koronavirus uvrhující do chaosu jednotlivé části kuchyně. Dost bylo metafor.

Tržby společnosti sklouzly o 5 % yoy na 10,4 mld. USD při konsensu vyšším o 200 mil. USD. Hrubá marže se zúžila o 50 bps yoy a těsně nedosáhla na predikce, zatímco čistý zisk na akcii situaci alespoň částečně zachránil, když se svým růstem o 3 % yoy na 1,20 USD předběhl predikce o 5 centů. Jediné pozitivum celých výsledků – provozní náklady šly dolů o 5 % yoy.

Hlavní vinu na nedostatečných tržbách nese tento krát divize tradičních licencí Cloud licence, jejíž příjmy sklouzly o 15 % yoy. COVID-19 řádící v odvětvích gastronomie, maloobchodu a transportu přinutil zasažené společnosti šetřit s výdaji na software a IT. Perpetuální předplatné za cloudové služby v divizi Cloud services je samozřejmě lépe chráněno, avšak jeho pomalý růst pozorujeme již notně dlouho a i nyní se protavil jen v +1 % yoy na tržbách.

Výhled na další kvartál je velice opatrný a předpokládá stagnaci tržeb v okolí -1 až +1 % yoy.

Akcie Oracle klesají o 4 %.


Čtěte více:

Lufthansa se prý dohodla s vládou na záchranném balíku
25.05.2020 12:41
Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na n...
Lufthansa – tragický kvartál končí s dostatkem hotovosti
03.06.2020 14:05
Německé aerolinky po několika odkladech konečně publikovaly kvartální ...
Lufthansa se zaměstnanci jedná, kde seškrtá 22.000 míst
16.06.2020 8:44
Německá letecká společnost Lufthansa uvedla, že chce se zástupci zaměs...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00Čína - Obchodní bilance, mld. USD
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst