Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá ekonomika se zotavuje, nezaměstnanost rostla méně, než se čekalo

Německá ekonomika se zotavuje, nezaměstnanost rostla méně, než se čekalo

01.07.2020 10:54
Autor: Redakce, Patria.cz

Německá ekonomika se bude postupně zotavovat z bezprecendentního propadu způsobeného pandemií koronaviru a k loňské úrovni se pravděpodobně vrátí až koncem roku 2021, uvedl ve středu ekonomický institut Ifo.

Ifo očekává, že hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně propadl o 11,9%, ale ve třetím čtvrtletí by měl vzrůst o 6,9% a ve čtvrtém o 3,8%. Ifo očekává, že za celý letošní rok se německá ekonomika smrští o 6,7%, a v roce 2021 vzroste o 6,4%.

"Od nynějška se situace zase postupně zlepšuje," uvedl mnichovský institut, ale upozornil, že jeho prognózy podléhají nejistotě v závislosti na vývoji pandemie a politické reakci na ni.

Nezaměstnanost v červnu vzrostla méně, než se čekalo

Počet lidí bez práce v Německu v červnu vzrostl mnohem méně, než se čekalo, ukázaly středeční údaje, které tak mírní obavy, že pandemie koronaviru vážně naruší trh práce v největší evropské ekonomice.

Spolkový úřad práce uvedl, že minulý měsíc přibylo po sezónním očištění 69.000 nezaměstnaných na celkových 2,943 milionu a míra nezaměstnanosti se zvýšila na 6,4% z květnových 6,3%. Analytici oeslovení Reuters očekávali, že počet Němců bez práce v červnu vzrostl o 120.000 a že míra nezaměstnanosti vyskočí na 6,6%.

"Trh práce zůstává pod tlakem pandemie koronaviru," uvedl ve zprávě ředitel úřadu Detlef Scheele. Dodal nicméně, že takzvaný kurzarbeit má na trh práce stabilizační efekt.

 

Zdroj: Reuters




Čtěte více:

ČEZ Energo plně ovládla firma ČEZ, koupila podíl od Tedomu
01.07.2020 9:42
Společnost ČEZ Energo, která se zabývá instalací a následným provozová...
Dopoledne je pro akcie smíšené. Čísla o ekonomice lepší než o nákaze
01.07.2020 10:18
Měkké indikátory z klíčových asijských zemí dopadly smíšeně. Na jedné ...
O2 začalo jako první v Česku komerčně nabízet 5G
01.07.2020 10:42
Společnost O2 dnes začala komerčně nabízet v části Prahy a Kolína služ...

Váš názor
  •  
    01.07.2020 20:28

    Kdyby se zotavovala, tak by nezaměstnanost klesala. Nehledě na to, že až skončí s kurzarbeitem, tak si můžeme férově říct, jaká je reálně nezaměstnanost a ne teď, když je zaměstnanost udržována uměle.
    sleeper
Aktuální komentáře
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data