Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Zámořské indexy posilovaly po inflačních datech

Zámořské indexy posilovaly po inflačních datech

11.12.2024 22:01
Autor: Martin Uher, Patria Finance

Hlavní zámořské indexy po dnešních inflačních datech z USA solidně posilovaly. Inflační data v podobě indexu CPI byla zveřejněna dnes ve 14:30 SEČ. Data jako taková byla sice naprosto v souladu s tržním konsensem, ale investorům stačila, aby si potvrdili, že Fed sníží v prosinci sazby. Dle nástroje CME FedWatch se pravděpodobnost snížení sazeb aktuálně zacenila v trhu na 95 %. Převažuje také názor, že v lednu si Fed vezme pomyslnou pauzu a zachová stabilitu. Aktuálně je v trhu lednová stabilita zaceněna s pravděpodobností 75 %. Právě optimismus ohledně snížení sazeb tak trhy poslal nahoru.

Jako tradičně posilovaly hlavně technologické společnosti, které dnes táhl Broadcom, které přidal přes 7 %. V těsném závěsu pak akcie Tesly, které přidaly přes 4,5 %. Dále pak Nvidia: +3,5 %, Meta: +2,5 % nebo Netflix: +2,7 %.

Silně dnes rostly také akcie Alphabetu (Google), které přidaly přes 5 % a prodloužily tak sérii růstu. Alphabet v posledních dnech investory překvapuje jednou dobrou zprávou za druhou nejprve společnost představila nový čip založený na kvantové technologii, dnes pak společnost představila novou verzi svého AI modelu Gemini 2.0, které doručila nové funkce a rozšířený model. Kombinace dobrých zpráv tak akcie za poslední 3 dny posunula o 11 % výše.


Silně dnes oslabily také akcie společností Uber a Lyft. Obě společnosti se věnují nabídce taxislužby přes mobilní aplikace. Uber propadl o 5 %, Lyft pak odepsal přes 4,5 %. Společnosti propadly poté, co společnost General Motors uveřejnila zprávu, že ukončí své investice do vývoje technologií samořiditelných taxi za účelem snížení nákladů.


Hlavní akciové indexy uzavřely dnešní den následovně: S&P 500 +0,82 %, NASDAQ 100 +1,85 % a Dow Jones -0,22 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.06.2026
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:50Evropa zpochybňuje dohodu s Íránem, SpaceX pokračuje v letu vzhůru a Japonsko má nejvyšší sazby za 31 let  
6:04Chanos: SpaceX začala jen přeprodávat čipy, reálný byznys je Starlink
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají
14:07USA vnímají AI jako strategickou zbraň. K nejlepším modelům se svět nedostane
13:24EPH Financing CZ, a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů z rozhodnutí emitenta
11:59Trhy na úvod týdne žijí dohodou s Íránem, směr určuje padající ropa  
10:44SpaceX debutovala raketově, drobní investoři nakupovali za miliardy. Co bude dál?  
8:54Rozbřesk: Írán a USA hlásí dohodu o otevření Hormuzu. Ovlivní to rozhodnutí ČNB?
8:47Hormuz se otevírá, investoři znovu riskují a futures letí nahoru  
6:05Ceny čipů rostou o stovky procent. AI začíná tlačit inflaci
14.06.2026
9:08Víkendář: Čína netouží obchodovat, chce jen prodávat. A Evropa by měla reagovat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Počet nově zahájených staveb