Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Ministři financí se snaží uklidňovat finanční trhy

ČTK: Ministři financí se snaží uklidňovat finanční trhy

21.8.2007 17:02
Autor: ČTK

Londýn 21. srpna (ČTK) - Ministři financí Spojených států, Velké Británie a Německa se dnes snažili uklidnit finanční trhy, které zasáhla silná vlna výprodeje. Podle ministrů je na místě ostražitost, nicméně likvidita se prý brzy vrátí. Právě likvidita, tedy dostatečné finanční zdroje, na trhu nyní chyběla, takže centrální banky ji musely dodat.

Poměrně optimisticky na téma zotavení trhů vyzněl komentář německého ministra Peera Steinbrücka, výraznější problémy nevidí ani japonský ministr Kodži Omi. Opatrnější byl pouze Američan Henry Paulson, podle něhož potrvá, než se situace vrátí k normálu.

Paulson bude na podobné téma hovořit i s šéfem americké centrální banky a představitelem klíčového kongresového výboru. Paulson ale svým komentářem k zotavení trhů stačil odradit investory, kteří začali opět prodávat akcie, a zastavili tak nadějný růst před zahájením obchodování.

Omi s Paulsonem řekli, že je třeba situaci na finančních trzích pozorně sledovat, podle Steinbrücka ale není znát, že by širší ekonomika nedávnými otřesy nějak trpěly. Podle Paulsona se finanční trhy usadí, ale až po čase, respektive až investoři přecení rizika.

"Úvěrová rizika se teď na kapitálových trzích přehodnocují. Časem se to zklidní a likvidita se vrátí k normálu v okamžiku, kdy budou investoři lépe chápat vztah mezi rizikem a výnosem," prohlásil Paulson na televizní stanici CNBC.

Otřesy na finančních trzích, které vyvolala krize části hypotečního trhu v USA, ale už negativně pociťují německé banky. Některé z nich mají údajně problém s tím, aby od zahraničních partnerů dostaly finanční zdroje v rámci úvěrové linky. Situace na trhu hypoték ale působí problémy především bankám v USA.

Investory děsí, že se mohou objevit další problémy, jak naznačují některé německé banky. Navíc se spekuluje, že americký ústav Countrywide Financial (20 USD, 2,78%) kvůli značným ztrátám převezme někdo z konkurentů a že část bank bude muset propouštět.


Váš názor
  • MIN.ZAH.VĚCÍ SE SEŠLI
    22.8.2007 9:02

    Ještě je situace pro názory kontraproduktivní a hned se nezmění,dá se říci: "Když ptáčka chytají pěkně mu zpívají..."Naše vědmy, tedy prognostici a jejich komentáře napovídají .. ale někteří pisatelé vůbec neví která bije a píší nesmysly.viz Patria před včerejším otevřením burzy.. Na mě prohl.min.zah. věcí dělá dojem,že nevědí jak dál z dnešní situace ,takže se ohání zbožným přáním,to ale trhy neuklidní,spíše to odhaluje hloubku krize a nedohledno pro uklidnění trhů.
    Jan Carda
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data