Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maloobchod v září: pomaleji, ale stále směrem k vyšším úrokovým sazbám

Maloobchod v září: pomaleji, ale stále směrem k vyšším úrokovým sazbám

14.11.2007 9:59
Autor: David Marek

Maloobchodní tržby mírně slevily z tempa růstu v předchozích měsících. V září se meziročně zvýšily o 4,3 procenta, resp. o 7,0 procent po sezónním očištění. Nicméně příčinou byl pomalejší růst prodeje automobilů a pokles tržeb z prodeje pohonných hmot. Obrat v maloobchodu bez automobilového segmentu meziročně stoupl o 5,9 procenta, a nebýt nižšího počtu pracovních dní bylo by to o 8,5 procenta. Prameny rychle rostoucí poptávky a tržeb obchodníků jsou zřejmé: pokles nezaměstnanosti a zvýšení mezd.
 
Domácí poptávka, zrcadlící se v růstu maloobchodních tržeb, zůstává nadále dosti silná na to, aby poutala pozornost centrální banky. Ta je nyní kvůli posilování koruny v obtížné situaci, pokles nezaměstnanosti, sílící domácí poptávka a stále vyšší inflace jsou ale silnými argumenty pro zvýšení úrokových sazeb.

Za celý letošní rok očekáváme zvýšení maloobchodních tržeb o 8 procent, což by bylo nejvíce za posledních 11 let.


Váš názor
  • :-)
    14.11.2007 10:11

    Ale kdeže pane Marku. Tržby rostou vlivem vysokého růstu zadlužení domácností :-). Žijeme na dluh a proto je nutné zvýšit sazby u úvěrů. ZS na 3,5 bude málo, půjdeme na 4,0% do 6 měsíců - v příštím roce bude legrace. Je špatně, když si i socky můžou stavět baráky :-)
    TK
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data