Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol: Benzina modernizuje čerpací stanice rychleji, než plánovala, tržní podíl firmy roste

Unipetrol: Benzina modernizuje čerpací stanice rychleji, než plánovala, tržní podíl firmy roste

4.12.2007 10:37
Autor: 

Společnost Benzina do konce letošního roku dokončí modernizaci 82 čerpacích stanic pod značkou Benzina Plus a 82 čerpacích stanic pod tradiční značkou Benzina. Tento výsledek znamená nárůst počtu rekonstruovaných čerpacích stanic o 4 v každém segmentu oproti původnímu plánu. Díky probíhající modernizaci roste tržní podíl firmy, takže za období leden až srpen dosáhl podle informací ČSÚ 13,4 %. V důsledku zavádění nové tváře Benziny rostou dynamicky prodeje pohonných hmot. V porovnání s prvními deseti měsíci loňského roku vzrostly prodeje konkrétně o 15,5 %. Ke konci roku přichází Benzina také s novou, vysoce aditivovanou naftou Verva Diesel, která bude k dostání do konce roku na 42 Benzinách Plus.

„Loni na podzim jsme dali motoristům slib, že naše čerpací stanice poskytnou nové možnosti, kvalitnější služby, maximální pohodlí a prémiová paliva. Zavázali jsme se též ke konkrétnímu počtu čerpacích stanic, které takto zmodernizujeme. Své sliby plníme dokonce na více než 100 % a na konci roku 2007 nabídneme motoristům více moderních čerpacích stanic, než jsme původně plánovali. Již v tuto chvíli mohou řidiči tankovat u 80 Benzin Plus a 79 klasických, nicméně výrazně modernizovaných Benzin,“ uvedl Martin Durčák, jednatel společnosti Benzina, s.r.o. „V příštím roce se pustíme do další fáze. Bude se jednat o mnohem nákladnější rekonstrukce čerpacích stanic okolo dálnic,“ dodal. 

V roce 2008 čekají společnost finančně i stavebně náročnější projekty než letos. V plánu modernizace jsou totální rekonstrukce 16 čerpacích stanic zejména na dálnicích, a to pod značkou Benzina Plus. Jejich investiční náročnost bude přibližně o 75 % vyšší, než byl průměr v roce 2007. Dále bude přestavěno 20 stanic pod značkou Benzina Plus, které projdou kompletní vnitřní rekonstrukcí. Dalších 39 stanic se dočká drobnějších úprav, tak aby odpovídaly novým standardům Benziny. V souvislosti s pokračující modernizací sítě očekává Benzina další navýšení tržního podílu o 0,6 procentního bodu na úroveň 14 % v roce 2008 a dosažení plánovaných 15 % v roce 2009.

Mezi další plány pro příští rok patří akvizice jednotlivých čerpacích stanic na strategických místech či výstavba alespoň 4 nových prémiových Benzin Plus, další vylepšení zákaznických služeb, masivní zavádění paliva Verva Diesel, zprovoznění dalších 18 mycích linek a pokračování v úspěšných promočních aktivitách se zajímavými dárky.

(Zdroj: Unipetrol)


Váš názor
  • Unipetrol
    4.12.2007 11:06

    No hurá, když nepochválí jiní, pochválím se sám. Konečně se ten kurz taky pohne nahoru - po novým roku. Musí čekat lepší výsledky. Takže na něm snad nesedím zbytečně .....
    Lee
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data