Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akcie se zotavují po včerejším pádu, čeká se na FED

Evropské akcie se zotavují po včerejším pádu, čeká se na FED

18.03.2008 13:03

Akcie napříč celou Evropou dnes zaznamenaly růst z včerejších přeprodaných hodnot v očekávaní, že večerní zasedání Fedu přinese úlevu napjatým úvěrovým trhům a usnadní přístup k likviditě finančním institucím. Trh už s téměř 100% jistotu naznačuje, že FED sníží sazby o 100 bazických bodů, což by bylo největší jednorázové snížení sazeb od roku 1984. Někteří obchodníci mluví o možném snížení sazeb až o 125 bodů.
 
Panevropský index Dow Jones Stoxx 50 se momentálně nachází na denních maximech a roste o 2,3 %, index DAX připisuje 2,11 % a FTSE 100 posiluje o 2 %.

Dnešní nárůst je tažen zejména akciemi finančních společností, kterých se komplikovaná situace dotýká nejvíce a které se na snížení sazeb nejvíce spoléhají. Index bank roste o 3,65 %, tahouny jsou například akcie švýcarské banky UBS (27 CHF, 9,39%), francouzské BNP Paribas (57 EUR, 5,83%), nebo Société Générale (65 EUR, 1,43%).

Snížení sazeb Fedu přichází v době, kdy rostoucí inflační tlaky stěžují možnosti ECB a BOE k snižování sazeb v Evropě. Britská inflace měřená indexem CPI v únoru vzrostla o 0,7 % a o 2,5 % na roční bázi, což je nejvyšší míra meziročního růstu od května a současně také číslo nad inflačním cílem Bank of England.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba